Microsoft ve Boosteroid İş Birliğiyle Xbox Oyunlarını Yayınlayacak!

Microsoft Boosteroid İş Birliği Oyun Dünyasında Yeni Dönem
M icrosoft, Ukrayna merkezli bulut oyun şirketi Boosteroid ile iş birliğini derinleştiriyor. Bugünden itibaren, Boosteroid üyeliğine sahip olan Xbox Game Pass aboneleri (PC Game Pass ve Game Pass Ultimate), Windows üzerinde Microsoft Mağazası'ndan satın alınan desteklenen oyunlarla birlikte Game Pass oyunlarını da yayınlayabilecek. Bazı uygun oyunlar arasında Deathloop, Dishonored, Dishonored 2, Dishonored Death of The Outsider, Gears 5, Gears Tactics, Ghostwire Tokyo ve Pentiment yer alıyor. Boosteroid üzerinden Xbox oyunları, PC ve Xbox konsollarıyla çapraz oynama ve çapraz kaydetme desteğine sahip.

Microsoft, "hit ve hayran favorileri" olarak adlandırdığı oyunları sürekli olarak eklemeye devam edeceğini belirtiyor. 2016 yılında Kyiv, Ukrayna'da kurulan Boosteroid, geçen yıl dünya genelinde dört milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Microsoft, geçtiğimiz yıl şirketin Microsoft PC oyun satın almalarını desteklemeye başlamasının ardından, şimdi de Activision Blizzard satın alımını sorumlu bir şekilde ele alacağını antitröst düzenleyicilere kanıtlamak için şirketle 10 yıllık bir anlaşma yaptı. Bu süreçte Microsoft, Call Of Duty oyunlarını platformlarına getirmek üzere benzer on yıllık anlaşmalar yapmak üzere aynı dönemde Nintendo ve NVIDIA ile de anlaştı.

Game Pass (veya Microsoft Mağazası) oyunlarını yayınlamak için, Boosteroid uygulamasını indirin ve oturum açın. Ardından Kütüphane sekmesine göz atın ve bir filtre olarak Xbox'u seçin. İstediğiniz oyunu seçin, "Oynat" ı tıklayın ve etkin PC Game Pass veya Game Pass Ultimate üyeliğine sahip Microsoft hesabınıza giriş yaparak işlemi onaylayın.

Boosteroid, Windows, macOS, Android ve ChromeOS üzerinde mevcut durumda. Ayrıca webOS ve Android TV için beta uygulamaları bulunuyor.

Bu gelişmelerle birlikte, oyunseverler artık daha geniş bir platformda Xbox oyunlarının keyfini çıkarabilecekler. Microsoft'un Boosteroid iş birliği, oyun dünyasında yeni bir döneme işaret ediyor ve bu da oyun endüstrisinin geleceği için heyecan verici bir adım olarak değerlendirilebilir.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT