Metaphor ReFantazio RPG Oyununun Çıkış Tarihi ve Detayları | Atlus

Metaphor ReFantazio Yeni RPG Oyunu Detaylı İncelemesi | Oyun
A tlus'un uzun bir bekleme sürecinin ardından, merakla beklenen yeni RPG oyunu Metaphor ReFantazio'nun çıkış tarihi nihayet duyuruldu. 11 Ekim 2023'te gerçekleşecek olan özel bir canlı yayın etkinliği ile bu heyecan verici oyun oyuncularla buluşacak.

Oyunun yönetmeni Katsura Hashino, oyunun hikayesine ve dövüş mekaniğiyle ilgili detayları aktardığı 30 dakikalık bir oynanış videosu da paylaştı. Persona serisinden tanıdığımız bu oyunun da, Atlus'un ifadesine göre, gerçek zamanlı bir aksiyonun turna tabanlı dövüş sistemini barındıracağını öğrendik.

Metaphor ReFantazio, Persona oyunları gibi zamanınızı yönetmenizi gerektiren bir yapısıyla dikkat çekiyor. Müttefiklerinizle bağlar kurarak ve zindan keşfine çıkarken "erdem"nizi arttırarak oyundaki ilerlemenizi sağlayabileceksiniz. Euchronia adlı kurgusal Birleşik Krallık'ta geçen oyun, kralının suikastı sonrası kaos içine sürüklenmiş bir dünyada geçiyor. Kraliyet tahtı için düzenlenen turnuvanın tam ortasında, ana karakterimiz ve onun peri dostu Galica, lanetlenmiş olduğu düşünülen prensi bulmak üzere yola çıkıyor ve bu süreçte yeni müttefikler ediniyor.


Oyunun fiziksel kopyaları, standart ve sınırlı "Collector's" sürümleriyle ön siparişe açılmış durumda. Eğer dijital versiyonu tercih ediyorsanız biraz daha sabretmeniz gerekecek. Oyunun piyasaya çıkışı ile birlikte Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PlayStation 4'e ek olarak Windows ve Steam platformları üzerinden de erişilebilir olacak.

Eğer 30 dakikalık oynanış videosu size uzun geliyorsa, aşağıdaki yeni fragmanı izleyebilirsiniz. Oyunseverler için oldukça önemli olan bu duyuruyu heyecanla bekliyoruz!

Unutmayın, tüm oyun haberleri ve teknoloji gelişmeleri için bizi takip etmeye devam edin. Gözden kaçırmak istemeyeceğiniz her şey için bizi ziyaret etmeyi unutmayın.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT