Meta Threads Uygulaması İçin Yeni Özellik Testi Tweetdeck Benzeri Sütunlar

Meta Threads Uygulamasının Yeni Özelliği Test Ediliyor | 2024
M eta, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri olarak sürekli olarak yeni özellikler ve güncellemeler sunmaya devam ediyor. Son haberlere göre, şirketin Threads adlı mobil uygulamasında Twitter'ın Tweetdeck uygulamasına benzer özelliklerin test edilmeye başlandığı ortaya çıktı. Bu güncelleme, kullanıcıların birden fazla konuyu, aramayı ve hesabı aynı ekranda takip etmelerini sağlayacak özel Tweetdeck benzeri beslemeleri içeriyor.

Test aşamasında bulunan kullanıcılar, belirli konuları, etiketleri, hesapları veya arama terimlerini takip edebilmek için "sabit sütunlar" kurabilecekler. Ayrıca, bu sütunların otomatik olarak yeni içerikle güncellenmesini de seçebilecekler. Şu an için, Threads uygulaması 100 farklı sütunu destekleyecek olsa da, bu sayının test ilerledikçe değişebileceği ifade ediliyor.


Meta Threads Uygulamasının Yeni Özelliği Test Ediliyor | 2024 - 2

Gelecek özelliklere dair paylaşılan ekran görüntülerine göre, yeni Threads sütunları Twitter'ın güçlü kullanıcıları tarafından uzun süredir tercih edilen Tweetdeck uygulamasına oldukça benziyor. Tweetdeck, şu anda X adıyla anılan ve sadece X'in ücretli aboneleri tarafından kullanılabilen bir masaüstü uygulaması haline gelmiş durumda.

Bu test, Meta'nın Threads'i gerçek zamanlı bilgi kaynağı haline getirme çabalarının son örneği. Şirket ayrıca aramalara "son zamanlarda" sekmesi ve popüler konuları eklemiş durumda. Ancak, aynı anda birden fazla güncelleme akışını takip edebilmek çok daha faydalı olduğu için bu özellik oldukça dikkat çekici. Ayrıca, Threads'in algoritmik "senin için" beslemesiyle ilgili uzun süredir devam eden şikayetleri de ele alabilir.Özellikle kaç kişinin Meta'nın bu özelliğinin ilk testinde yer alacağı net olmasa da, Adam Mosseri şirketin değişiklikler hakkında geri bildirim almayı amaçladığını ifade etti. Şirket genellikle, büyük Threads değişikliklerini daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunmadan önce öncelikle küçük bir kullanıcı grubuna test etmeyi tercih ediyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında, Meta'nın Threads için gerçek zamanlı bilgi kaynağı olma yolundaki hedeflerine ulaşmak adına önemli bir adım attığı söylenebilir. Güncellemelerle ilgili gelecekteki gelişmeleri merakla bekleyeceğiz.

Ülkemizde ise Threads ne zaman açılacağı merak konusu.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT