Meta'nın Threads Uygulaması Gerçek Zamanlı Bilgi Kaynağı Olma Yolunda

Meta Threads Uygulaması Yeni Arama Özelliği Güncelleniyor
M eta'nın Threads uygulaması, şirketin X'e karşı rakip olarak tanımlanmaktadır. Ancak, özellikle Twitter'da aktif olan Threads kullanıcıları, uygulamanın henüz gerçek zamanlı bilgi için harika bir kaynak olmadığını sık sık vurgulamaktadır. Uygulamanın "senin için" algoritması genellikle yeni olanlarla birlikte günler öncesine ait gönderileri ortaya çıkarırken, son zamanlarda tanıtılan popüler konular özelliği sadece beş konuyu aynı anda göstermektedir. Ancak, uygulamanın ileride gerçek zamanlı bilgi için daha kullanışlı hale gelebileceğine dair umudu olanlar için Meta'nın son testi iyi haber olabilir.


Uygulama, kullanıcıların sonuçları yenilik tarihine göre filtrelemelerine izin verecek yeni bir arama özelliğini test etmektedir. Threads kullanıcısı Daniel Rodriguez tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, Threads'un üst düzey yöneticisi Adam Mosseri, değişikliği onayladı. Mosseri, "Birkaç kişiyle bunu test etmeye başlıyoruz, böylece gerçek zamanlı olarak ilgili arama sonuçlarını bulmak daha kolay olacak" ifadesini kullandı.

Bu, nispeten küçük bir ayarlama gibi görünebilir ancak Threads kullanıcılarının güncel olaylar hakkında haber veya yorum bulmaya çalışırken kronolojik bir arama yapabilme eksikliği uzun süredir hayal kırıklığı yaratmıştır. Ve "son" gönderilere göre sıralama, kronolojik arama ile aynı olmasa da, söz konusu olan kırılgan bir haber veya zamanında yapılan diğer konularla ilgili gönderileri ortaya çıkarmaya yardımcı olmalıdır.Ancak, özelliğin ne kadar kullanışlı olduğu, Meta'nın filtrelemeyi platformdaki tüm konular için kullanıma sunup sunmadığına bağlı olacaktır. Ekran görüntüsü, Adam Mosseri'nin uygulamada teşvik etmek için elinden geleni yaptığı "NBA Threads" için bir yenilik seçeneği gösteriyordu. Ancak Mosseri, geçen yıl "sert haberlere teşvik etmek istemediğini" belirterek diğer zamanında yapılan konular konusunda oldukça isteksizdi. Threads, ayrıca bazı kullanıcıları politik içerikleri önerilerden kaldırarak ve aşılar gibi "potansiyel olarak hassas" konular için arama sonuçlarını engelleyerek hatta gönderilerin kurallarını ihlal etmediği durumlarda dahi bazı kullanıcıları kızdırmıştır.

Meta'nın Threads uygulamasının gerçek zamanlı bilgi kaynağı olma potansiyeli taşıyan bu yeni özelliği, kullanıcıların platformda daha etkili bir şekilde içerik aramalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyabilir. Ancak, uygulamanın duyarlılık ve kullanılabilirlik konularında nasıl bir politika izleyeceği ve bunun kullanıcı deneyimine nasıl yansıyacağı, ilerleyen süreçte dikkatle takip edilmesi gereken bir konudur.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ