Meta Threads Bonus Programı Yaratıcıları Nasıl Teşvik Ediyor?

Meta Threads Bonus Programıyla Yaratıcıları Ödüllendiriyor
M eta, Threads uygulamasında viral olmaları durumunda bazı yaratıcılara binlerce dolar teklif ediyor. Bu ödemeler, Meta'nın en yeni uygulamasını kullanan yaratıcıları ödüllendiren yeni bir davet tabanlı bonus programının bir parçası. Meta tarafından resmi olarak duyurulmayan bonus programı hakkında bazı detaylar, Instagram destek sayfasında yer alıyor. Programa göre, yaratıcılar, "Threads gönderilerinizin performansına" veya "oluşturduğunuz gönderi sayısına" göre para kazanabiliyor. Bonusların belirli koşullarının her yaratıcıya özgü olduğu görülüyor. Şirket, "Bonus programının detayları katılımcıya göre değişebilir," şeklinde belirtiyor.

Şu anda küçük çaplı bir çabası gibi görünen program, şirketin hizmetteki etkileşimi artırmak için yaratıcıları kullanma çabalarını nasıl artırabileceğine dair bir önizleme sunuyor. Meta daha önce Facebook ve Instagram'da Reels gönderileri için bonuslar sunmuştu, ancak Threads'te gönderiler için ödeme yapılması ilk kez gerçekleşiyor. Threads bonus programı bu ayın başlarında Business Insider tarafından ilk kez bildirildi.


Bazı yaratıcılar, yüksek performans gösteren gönderiler için binlerce dolar teklif ediliyor. Threads üzerinde dolaşan bir ekran görüntüsüne göre, en azından bir yaratıcıya, 10.000 görüntüleme veya daha fazlasına sahip Threads gönderileri veya yanıtları için "en fazla 5.000 dolar" teklif edildi. Bu, Instagram'da Reels yaratıcılarının bir zamanlar kazanabileceği 10.000 dolarlık bonuslar kadar yüksek olmasa da, Threads'te gönderi paylaşmak, çekim yapmak ve etkileyici bir videoyu düzenlemekten çok daha az çaba gerektirdiği göz önüne alındığında oldukça cömert bir teklif.

Meta, yaratıcıları potansiyel ödemelerle kandırma sözü veren tek platform değil. X, aynı şekilde, yaratıcıları etkileşimlerine dayalı doğrudan ödemelerle cezbetmeye çalışıyor, ancak bu program, prim abonelikleri için ödeme yapan kullanıcılar arasında gelir paylaşımı anlaşmasıyla gerçekleşiyor.Threads, geçen yılki lansmanından bu yana sürekli bir şekilde büyümekte olup, Mark Zuckerberg geçen hafta 150 milyonun üzerinde aylık kullanıcısı olduğunu açıkladı. Facebook'un kurucusu, uygulamanın bir gün şirketin bir sonraki milyar kullanıcılı platformu olabileceğini speküle etti, ancak bu kilometre taşına ulaşmanın muhtemelen birkaç yıl süreceği tahmin ediliyor. Her durumda, popüler yaratıcıları Instagram'dan Threads'e dahil etmek, Threads üzerindeki etkileşimi artırmak için önemli bir adım olacaktır. Şirket ayrıca, pop yıldızı Taylor Swift'in son albümünü tanıtmak için uygulamaya katılması için Swift'in ekibiyle ortaklık yaptı. Meta, bu anlaşmaya ilişkin hangi koşulların bulunduğunu, varsa paylaşmadı, ancak çaba, Swift hayranları için özel animasyonlar ve diğer "Paskalya yumurtaları" içeriyordu.

Bu gelişmelere dayalı olarak, Meta'nın Threads üzerindeki yaratıcıları teşvik etme stratejisi, hem uygulama içi etkileşimi artırmak hem de uygulamayı kullanıcılar bakımından daha cazip hale getirmek için önemli bir rol oynayabilir. Bu bonus programıyla meta, yaratıcıları yeni platformlarında tutmaya ve kullanıcılara daha fazla değer sunmaya çalışıyor.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ