Deneme Aşamasındaki Yenilik Yatarken Kullanım İmkanı | Meta Quest

Meta Quest'te Yeni Güncelleme Quest 3 ve Canlı Yayın
M eta'nın en son güncellemesi ile birlikte Meta Quest kullanıcılarına bir dizi kullanışlı özellik sunuluyor. Bu güncellemeyle birlikte artık Meta Quest uygulamasına canlı yayın yaparken, başınızdaki headset'i çıkarırsanız yayın kesintiye uğramadan devam edecek. Bu özellik, kesintileri minimize etmenize yardımcı olacak.

Ayrıca Quest 3 kullanıcıları için bir dizi özellik de sunuluyor. Artık USB C portu aracılığıyla harici bir mikrofon kullanma imkanı sunuluyor ve passthrough mixed reality özelliği için çözünürlük ve görüntü kalitesinde iyileştirmeler yapılmış durumda.

Ancak sürprizler bununla sınırlı değil. Quest 3 kullanıcıları, şimdi deneme aşamasında olan yeni bir özellikten faydalanabilecekler. Bu özellik sayesinde headset'i sırtüstüyken kullanmak mümkün olacak. Ayarlar'ın Deneysel bölümünden Aktif Hâlde Yatarken Uygulama Kullanma seçeneğini etkinleştirdiğinizde, sırtüstü yattığınızda görüşünüzü sıfırlamak için sadece menü düğmesine basmanız yeterli olacak.

Bu sayede, başınızı dik tutmanıza gerek kalmadan, etkileyici medya ve oyun deneyimlerinin keyfini çıkarabileceksiniz. Ancak çevrede neler olup bittiğini görmek için başınızı çevirmek biraz daha zahmetli olabilir.

Bunun dışında, Horizon Worlds'te arkadaşlarınızla buluşmak artık daha da kolaylaşıyor. Arkadaşlarınızın yerini açtığı bir halka açık dünyada bulunduğu sürece, Evrensel Menü'deki Kişiler uygulamasından onlara katılabileceksiniz.

Meta Quest'in bu güncellemesi, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren bir dizi yenilik sunuyor. Siz de bu güncellemelerle birlikte Meta Quest deneyiminizi daha da ileri taşıyabilirsiniz.

Bizi takip etmeye devam edin, teknoloji dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmaya devam edeceğiz!


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT