Meta Horizon OS ve Mix Gerçeklikte Yeni Olanaklar | Çığır Açan Teknoloji

Meta Mix Gerçeklik Endüstrisinde Devrim Yaratıyor | Horizon OS
B ugün Meta, Quest'in işletim sistemini üçüncü taraf şirketlere açacağını duyurarak mix gerçeklik endüstrisinde dev bir adım attı. Bu adım, Quest'in ekosistemini Apple modelinden (tek bir şirketin hem donanımı hem de yazılımı inşa ettiği model) Android gibi daha serbest bir donanım ortamına taşıyacak.

Meta, Quest OS'unun yeni adını "Meta Horizon OS" olarak değiştiriyor ve şimdilik iki yeni ürünün lansmanını duyurdu. ASUS'un Republic of Gamers (ROG) markası, "performans odaklı oyun" kulaklıklar üzerinde çalışırken, Lenovo da "üretkenlik, öğrenme ve eğlence" için cihazlar geliştiriyor. (Unutmayın, Lenovo aynı zamanda kötü karşılanan Oculus Rift S'i de yapmıştı.)


Meta Mix Gerçeklik Endüstrisinde Devrim Yaratıyor | Horizon OS - 2

Haberlerin bir parçası olarak, Meta sınırlı sayıda Xbox "ilham alınmış" Quest kulaklığı üzerinde çalıştığını duyurdu. (Microsoft ve Meta, yakın zamanda Xbox bulut oyunlarını Quest'e getirmek için de çalışmıştı.) Ayrıca, Meta, Google'ı Google Play 2D uygulama mağazasını Meta Horizon OS'a getirmeye çağırıyor. Horizon ekosistemine daha fazla içerik getirmek için, Quest App Lab aracılığıyla geliştirilen yazılımalar Horizon Mağazasında yer alacak. Şirket ayrıca, mobil geliştiricilerin karışık gerçeklik uygulamaları oluşturmasına izin vermek için yeni bir mekansal çerçeve geliştiriyor.

"Karışık gerçeklik, dijital deneyimleri ve fiziksel alanları entegre ederek üretkenlik, öğrenme ve oyunun yeni seviyelerine ulaşmak için insanların bilgisayarlarla etkileşimini dönüştürüyor" diyen Lenovo Başkanı ve CEO'su Yuanqing Yang, bu konuda bir açıklama yaptı. "Geçmişteki başarılı işbirliğimizden yola çıkarak, Lenovo, Meta Horizon OS'u kişisel bilgisayar alanındaki liderliği ve yeniliği ile birleştirerek, sanal ekranlar, uzaktan varlık, içerik tüketimi ve etkileşimli eğitim gibi karışık gerçeklikte yeni kullanıcı senaryolarının benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor."Bu heyecan verici gelişmelerle birlikte, mix gerçeklik dünyasında çok yönlü bir değişim ve gelişim sürecinin başladığına tanık oluyoruz. Meta'nın atılımı, endüstrideki rekabeti artırarak ve kullanıcıların karşılaşacakları yeni deneyimleri zenginleştirerek, mix gerçekliğin önümüzdeki yıllarda çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ