Meta Messenger'da Yeni Topluluk Sohbetleri En Son Gelişme!

Meta Messenger'da Topluluk Sohbetleri Detaylı İnceleme!
M eta, artık Messenger üzerinde hiçbir şekilde bağlantılı olmadığınız insanlarla geniş topluluk sohbetleri oluşturmanıza izin verecek. Şirket 2022 yılında Facebook Grupları için topluluk sohbetlerini başlatmıştı ve aynı gruplara ait insanların gerçek zamanlı olarak kolayca iletişim kurmalarını sağlamıştı. Bu topluluk özelliği sosyal ağdaki gruplarla ilişkilendirilirken, bu yeni özellik gruplarla sınırlı değil Messenger'ı Discord gibi kullanarak uygulamayı kullanan 5.000 rastgele insanla bağlantı kurmanıza izin verecek.


Şirket herhangi bir duyuru yapmasa da, yeni özelliğin TechCrunch'a da doğrulandığını belirtti. Tüm topluluk sohbetleri, her birinin yöneticilerin güncellemeler ve duyurular yayınlayabileceği "Ana Sayfa" alanının bulunduğu Messenger uygulaması içinde tek bir yerde gösterilecek. Meta'nın bu özelliğe ilişkin Yardım sayfasına göre, şu anda "herkes için kullanılabilir ve tüm platformlarda bulunmuyor." Mobil Messenger uygulamanızın sol menüsünde yeni bir topluluk oluşturma seçeneğini görebiliyorsanız, bu özelliğin bir parçası olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Topluluk oluşturursanız, sohbetten birini çıkarabilir, içerik bildirebilir veya kaldırabilir ve sohbeti tamamen silebilirsiniz. Tüm üyeler ise paylaşılabilir davetler oluşturabilir, bu sayede topluluklar, başlangıçtaki katılımcıların dairesinin ötesinde büyük bir potansiyele sahip olabilir. Bununla birlikte, Facebook sohbetinin bu türü kamu konuşmaları için tasarlanmış olması, paylaştığınız şeylere daha dikkat etmeniz gerektiği anlamına geliyor. Sadece mevcut üyeler değil, gelecekteki üyelerin de diğer insanların davet ettiği paylaşımlarınızı görebileceğini unutmamak önemlidir.TechCrunch'ın belirttiği gibi, yeni seçeneği okullar, kuruluşlar, mahalleler ve büyük potansiyel üye sayısına sahip diğer gruplar için sohbetler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp'ın benzer topluluk sohbetleri özelliğinden daha uygun ve pratik bir seçenek olabilir, çünkü uygulamanın bir telefon numarasına bağlı olması gereklidir.

Bu yeni gelişmelerle birlikte, Meta'nın Messenger üzerindeki topluluk sohbetleri özelliği, geniş katılımlı, çeşitli amaçlara hizmet edecek ve güvenli bir iletişim ortamı sağlayacak gibi görünmektedir. Bu yenilik, Messenger kullanıcılarının platformu daha etkili bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyabilir. Gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor olacağız.