Meta Connect 2024: Geleceğin AI ve Karışık Gerçeklik Teknolojisi

Meta Connect 2024 Geleceğin Teknolojik Dönüşümü ve Yapay Zeka!
M eta Connect 2024 Etkinliği Geleceğin AI ve Karışık Gerçeklik Teknolojisi

Teknoloji devi Meta, 25 26 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Meta Connect 2024 etkinliğinde, yapay zeka ve karışık gerçeklik alanındaki geleceği keşfetmeyi planlıyor. Geçen yıl Meta, bu etkinliği son teknoloji Quest 3 gözlüğü, Ray Ban Meta akıllı gözlükleri ve daha fazlasını tanıtmak için kullanmıştı.


Bu yılın etkinliği ise daha da hareketli olabilir. Nisan ayında Meta, sınırlı sayıda üretilecek olan Xbox ilhamlı Quest gözlüğünü duyurdu ve Quest OS'un adını Meta Horizon OS olarak değiştirdi. Ayrıca şirket, OS'yi üçüncü taraflara açtı ve Lenovo ile ASUS'un AR cihazları üzerinde çalıştığını duyurdu. Yakın zamanda sızdırılan bir mağaza listesine göre, Meta'nın daha uygun fiyatlı bir "Quest 3S" modeli de tanıtması bekleniyor.

Meta, etkinlik için "bu yılın konuşmacıları, oturumları ve öne çıkan teknolojilerini sızdırmak için" bir kayıt portalı sundu. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, ana konuşmanın Mark Zuckerberg'in Meta'nın gelecek yılı için vizyonunu anlatması bekleniyor. Şirketin "metaverse" kelimesini adında taşımasına rağmen, Meta'nın odak noktasını karışık gerçeklikten yapay zekaya doğru kaydırdığı anlaşılıyor.
Bu yılki Meta Connect 2024 etkinliği, teknoloji dünyasında büyük heyecan yaratması beklenen önemli gelişmelere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Meta'nın etkinlikte duyuracağı yeniliklerle, geleceğin teknoloji trendlerine yön vereceği de şimdiden merak konusu.

Meta Connect 2024 etkinliği hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve kaydolmak için Meta Newsroom'un resmi Twitter hesabını takip edebilirsiniz. Teknoloji dünyasının nabzını tutmaya devam edeceğiz.