Tech Against Scams Online Dolandırıcılığa Karşı Teknoloji Koalisyonu

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!
T eknoloji dünyasındaki dolandırıcılık vakaları maalesef her geçen gün artıyor, ve yapay zeka (AI) bu durumu daha da kötüleştiriyor. Son zamanlarda internette Taylor Swift'in Le Creuset tencere hediye ettiği ya da Tom Hanks'in diş planı promosyonu yaptığı gibi sahte haberlerle karşılaşmak mümkün. Ancak şimdi, Match Group, Meta ve Coinbase gibi şirketler, online dolandırıcılığı ve mali tuzakları önlemeye odaklanmış yeni bir koalisyon olan Tech Against Scams’i başlattı.


 


Meta, Coinbase ve Match Group, geçen yaz bu konuda ilk kez güçlerini birleştirmişti, ancak şimdi diğer dijital, sosyal medya ve kripto şirketleriyle, ayrıca Küresel Anti Dolandırıcılık Organizasyonu ile de iş birliği yapıyorlar. Bu koalisyonun odak noktalarından biri, bir tür dolandırıcılık olan "domuz kesme" dolandırıcılıkları. Bu tür dolandırıcılıklarda, dolandırıcılar dijital ilişkilere dayanarak, hem romantik hem de platonik ilişkiler aracılığıyla insanları kandırarak onlardan gittikçe daha fazla para almaya çalışıyorlar.

Tech Against Scams ayrıca, her bir üyenin internet üzerindeki farklı etkileşim alanlarından faydalanarak, tehditler ve en iyi uygulamalar konusunda daha detaylı bir resim elde etmeyi hedefliyor. Match Group'un Güven ve Güvenlik Başkan Yardımcısı Yoel Roth'un belirttiğine göre, "Farklı endüstrilerden teknoloji şirketlerinin birbirleriyle iş birliği yapması, suç faaliyetlerini önlemek için temel bir gerekliliktir ve sonuç olarak online platformların çeşitli mali suçlarla mücadele etmek için etkili çözümler geliştirmelerine yardımcı olur. Dolandırıcıların insanları kandırmasını zorlaştırmak için çalışırken, aynı zamanda dolandırıcılığı ve sahtekarlığı daha hızlı engellemek için yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz ve insanların ihtiyaç duyduğu destek ve kaynaklara ulaşmalarına yardımcı olacağız."Bu teknoloji koalisyonunun, online dolandırıcılıkla mücadele konusunda güçlü bir adım olduğunu söylemek mümkün. Teknoloji şirketlerinin bir araya gelerek suçları önleme ve mücadele etme konusunda ortak çalışması, internet kullanıcılarının güvenliğine katkıda bulunacaktır. Dolandırıcılık ve sahtekarlığa karşı alınan bu tür önlemler, online platformların kullanıcılarına daha güvenli bir deneyim sunmasına yardımcı olacaktır.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ