Mercedes Benz Efsanevi G Serisi Elektrikli Versiyonu G 580 EQ Tanıtıldı!

Mercedes Benz Elektrikli G Serisi Lüks ve Performansın Buluştu
M ercedes Benz, elektrikli G Serisi'ni 2024 yılının sonuna kadar piyasaya sürmeyi planladığını duyurduğu 2022 yılından bu yana beklenen bir haberdi. Ve şimdi, otomobil üreticisi efsanevi lüks aracının elektrikli versiyonunu resmi olarak tanıttı. Mercedes Benz G 580 EQ Teknolojisi ile donatılmış, ikonik lüks aracın 116 kWh'lik bir lityum iyon bataryaya sahip. Bu, tek bir şarjla 473 kilometreye (294 mil) kadar yol almasını sağlıyor. Ayrıca maksimum toplam çıkışı 432 kW ve maksimum torku 1.164 Nm olan bu araç, performansıyla da dikkat çekiyor.

Elektrikli model, keskin açıları ve karakteristik kapı kolları, ızgaraları ve yuvarlak farlarıyla benzinli G Serisi'ne oldukça benzemekte. Ancak Mercedes, aracın EQ versiyonuna özel isteğe bağlı aydınlatma seçenekleri sunuyor, bu sayede standart bir G Serisinden oldukça farklı bir tasarımı tercih edebiliyorsunuz. Araç, her bir tekerlek yakınında yer alan dört elektrik motoru ile çalışmakta ve off road kullanımı için çeşitli modlara sahip G TURN, neredeyse yerinde dönmenizi sağlayacak, G STEERING, çoklu dönüşlere ihtiyacı ortadan kaldırabilecek, ve off road sürüşler için hız sabitleyici özellik sunan akıllı off road tırmanma fonksiyonu bulunmakta.


Mercedes Benz Elektrikli G Serisi Lüks ve Performansın Buluştu - 2

Mercedes Benz aracın bataryasının da off road yolculukları için hazır olduğundan emin oldu ve onu su ve kirten koruyan torka dayanıklı bir kasa ile donattı. Araç, 33.5 inç derinlikte suya kadar girebiliyor, bu yüzden bataryanın bu tarz bir korumaya ihtiyacı var. Ayrıca araç, hem alterne hem de doğru akım ile şarj olabiliyor ve hızlı şarj DC sistemine bağlandığında sadece 32 dakikada %10 ila %80 kapasiteye çıkabiliyor. G Serisi, ayrıca ilerlerken veya fren yaptığınızda kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürebiliyor.


Mercedes Benz Elektrikli G Serisi Lüks ve Performansın Buluştu - 3

Bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya çıkacak olan EQ Teknolojisine sahip G Serisi EDITION ONE, "genişletilmiş standart özellikler paleti" ile sunulacak. Bir şirket sözcüsü TechCrunch'a, Mercedes'in iş ortağı Silas'ın daha yoğun enerji yoğunluğuna sahip silikon anot teknolojisini kullanan bir menzil uzatmalı versiyonunun da önümüzdeki birkaç yıl içinde sunulacağını belirtti.

Bu gelişmelerle Mercedes Benz'in ikonik ve efsanevi aracı G Serisi'nin elektrikli versiyonu, hem lüks hem de performans odaklı sürücüler için heyecan verici bir seçenek olacak gibi görünüyor. Heyecan verici detaylar ve teknolojiyle donatılmış bu araç, elektrikli otomobil pazarında yeni bir dönemin de habercisi olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ