Menteebot Geleceği İnsanlarla Sohbet Edebilen Devasa Robot

Mentee Robotics Harikası Evde Dev Bir Robot Menteebot
E vde Dev Bir Robotla Yaşamak Menteebot

Teknoloji dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Artık evlerimizde yaşayan devasa robotlarla ilgili yepyeni bir haber var Mentee Robotics'in tanıttığı Menteebot. Kişiselleştirilmiş yapay zekaya dayalı bu robot, insan boyutunda olmasının yanı sıra AI algoritmaları, doğal dil işleme modelleri ve gelişmiş eğitim teknikleriyle donatılmış durumda.
Menteebot, aynı dengede ve kontrolle insan gibi koşabilen, yan yürüyebilen ve hatta dönebilen bir yapıya sahip olarak tanıtılıyor. Üretici firma Mentee Robotics, robotun ağır nesneler kaldırırken adımını ayarlayacağını belirtiyor. Ayrıca, kaldırması gereken ağır nesneleri kolaylıkla kaldırabilmesi bekleniyor çünkü robot, oldukça devasa bir yapıya sahip. Bazı modellerin ise kafası olmadığı biliniyor, ki bu durum eski zamanlardan korkutucu bir at üzerindeki bir iblis hikayesini çağrıştırmaktan uzak değil.


Firma, bu robotun diğer robotlardan farklı bir özelliğe sahip olduğunu belirtiyor. Asimo gibi geçmişteki humanoid robotlardan farklı olarak, Menteebot yapay zeka algoritmaları, doğal dil işleme modelleri ve "kısıtlı bir dizi komuta bağlı olmayan" yazılımı ile dikkat çekiyor. Bu da demek oluyor ki robot, insanlarla sohbetler yapabiliyor ve komutları doğal dil kullanarak alabiliyor.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ