Amazon 2023'te RxPass Programıyla Sağlık Sektöründe Dev Adım Atıyor!

Medicare Kapsamındaki Prime Üyelere Amazon'dan Dev İlaç Fırsatı!
A mazon 2023 yılında RxPass adlı programını başlattı. Bu program, Prime müşterilerine, aylık 5 dolar karşılığında 80'den fazla yaygın sağlık koşulunu tedavi eden generic ilaçlara erişim imkanı sunuyor. Şimdi, Amazon bu programı Medicare sigortalı Prime üyelerine genişletiyor ve böylece ekstra 50 milyon müşteriye daha erişim imkanı sunuyor.

Bu program kapsamında üyeler, aylık 5 dolarlık sabit bir ücret karşılığında sınırsız sayıda generic ilaca ve 24/7 eczacı erişimine sahip oluyorlar. Ayrıca, dokuz büyük şehirde aynı gün teslimat seçeneği sunuluyor. Eğer Medicare kullanıcısıysanız ve en az bir ilaç alıyorsanız, yılda 70 dolara kadar tasarruf edebilirsiniz. Amazon Pharmacy VP John Love'a göre, eğer her uygun Prime üyesi bu servise kaydolursa, Medicare yılda 2 milyar dolar tasarruf edebilir ve müşterilerin ceplerinden daha az para çıkmasını sağlayabilir.

Amazon, bu programla CVS, Walgreens, Costco gibi diğer eczaneler ve mağazalarla rekabet ediyor. RxPass kapsamında sunulan ilaçlar Amazon'un web sitesinde görüntülenebiliyor ve arama yaparken de RxPass logosunu görebiliyorsunuz. Ayrıca, Amazon generic ilaçlarda %80'e kadar indirim ve marka ilaçlarda %40 indirim sağlıyor.

Ancak, Amazon'un sunduğu 60 ilaç programda yer almıyorsa bu program maliyet açısından uygun olmayabilir. Ayrıca, RxPass hizmeti için Amazon Prime üyeliği gerekiyor ki bu da yıllık 139 dolar veya aylık 15 dolarlık bir maliyeti beraberinde getiriyor.

RxPass programı, özellikle arabaya veya perakende eczanelere kolay erişimi olmayan Medicare nüfusu için çekici bir mobilite özelliği sunuyor. Amazon'un bu geniş kapsamlı ve uygun fiyatlı ilaç programı, sağlık harcamalarını azaltma ve Amazon Prime üyelik avantajlarıyla bir araya getirerek dikkat çekici bir hizmet seçeneği sunuyor.