Logitech MX Ink Meta Quest için Yenilikçi Karma Gerçeklik Kalemi

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm
L ogitech, Meta Quest için karma gerçeklik kalemi olan MX Ink'i tanıttı. MX Ink, daha hassas tasarımlar ve resimler oluşturmak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak üzere tasarlandı. 130 dolarlık bu kalem, Quest 2 ve Quest 3 başlıkları ile uyumlu olacak ancak ilginç bir şekilde Quest Pro ile uyumlu olmayacak. Eylül ayında piyasaya sürülecek.

MX Ink, ince uçlu ve geniş uçlu olmak üzere iki yedek uç ile birlikte gelecek ve Meta Quest Uygulaması kullanılarak eşleştirilecek. Basınç eğrileri ve çift dokunma zamanlaması gibi faktörleri Meta Ayarları'ndan doğrudan ayarlayabileceksiniz.
Logitech, MX Ink’in ve Quest denetleyicilerinin kolaylıkla arasında geçiş yapabileceğinizi ve Quest başlıklarının resmi olarak desteklediği üçüncü tarafın izlenebilir bir çevre birimi olduğunu söylüyor. Logitech'e göre, bir baskıya duyarlı uç ve ana düğme "yüksek hassasiyetli yaratıcılığı" sağlayacak. Altı serbestlik derecesine sahip mekansal takip bunun için yardımcı olacaktır.

Logitech'e göre MX Ink, tek bir şarjla yedi saate kadar çalışacak. Şarjı USB C aracılığıyla veya ayrı olarak temin edilebilecek bir dock ile yapabileceksiniz. Logitech'in "sürtünmesiz bir yazma ve çizme ortamı" olarak tanımladığı MX Mat aksesuarı da mevcut olacak.Stilüs, Gravity Sketch, PaintingVR, Arkio, Engage, OpenBrush, Gesture VR ve ShapesXR gibi birçok Quest uygulamasıyla doğrudan uyumlu olacak. Ayrıca UploadVR'ın belirttiğine göre, Quest Link veya Air Link aracılığıyla Adobe Substance Modeler ve Elucis gibi PC uygulamalarıyla da çalışacak.

Karma gerçeklik başlığında stilüs desteği sunma konusunda Apple'ı geride bırakan Meta'nın, Vision Pro ve Apple Pencil gibi cihazlarının bulunduğu biliniyor. Şirketin, Vision Pro ile çalışan yeni bir Apple Pencil versiyonunu test ettiği ancak henüz gün yüzüne çıkmadığı bildiriliyor.

Bu yenilikçi özelliğiyle gözleri üzerine çeken MX Ink, karma gerçeklik dünyasında tasarım ve çizim deneyimini ciddi şekilde geliştirecek gibi görünüyor. Teknoloji meraklıları, bu lansmanı heyecanla bekliyor olacak.