LG S95TR Soundbar: Ses Deneyiminde Yeni Bir Boyut | Teknoloji

LG S95TR Soundbar Ev Sinema Deneyimini Yeniden Tanımlıyor
L G S95TR Soundbar Ses Deneyiminde Yeni Bir Boyut

Teknoloji devi LG, 2022 Consumer Electronics Show'da duyurduğu yeni modeli S95TR ile beklentileri bir kez daha aştı. Dolby Atmos teknolojisi ile donatılmış bu ses çubuğu, sıradanın ötesinde bir deneyim sunmayı vaat ediyor. LG, özellikle ses konusundaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor ve S95TR modeliyle ev sineması deneyimini başka bir seviyeye taşıyor.

Dolby Atmos'un izini taşıyan S95TR, 17 hoparlörüyle dikkat çekiyor. Bu hoparlörler arasında beş adet yüksek ses sürücüsü de bulunuyor. S95TR, merkezi konumlandırılmış, yukarıya doğru yayın yapan bir hoparlör ile geliyor. Bu özellik, boyutsal sesi arttırarak konuşma netliğini iyileştiriyor. Ayrıca LG, S95TR'de yer alan tweeters'ları ve entegre edilmiş pasif radyatörleriyle yüksek frekansları net tutarken, 120Hz düşük frekans tepkisini 9.1.5 kanallı bir kurulumda sağlıyor.

LG'nin Wowcast teknolojisi, S95TR'nin uyumlu LG televizyonlar ile kablosuz olarak bağlanmasını sağlıyor. Bu sayede Dolby Atmos ve DTSX seslerini kablosuz bir şekilde iletebiliyor. Wow Orchestra özelliği ise bir LG TV'nin hoparlörlerini soundbar ile birleştirerek, ses kanallarını bütünsel bir biçimde aktarıyor. Bunun yanı sıra firmanın 3D Spatial Sound Technology teknolojisi, ses kanallarını üç boyutlu bir motor ile analiz ederek etkileyici bir deneyim sunuyor. Bu teknoloji sayesinde ses, daha önce hiç olmadığı kadar etkileyici bir şekilde duyulabiliyor. Ayrıca, bu yıl ilk defa kullanılan AI Room Calibration özelliği ile çevresel hoparlörler de oda ayarlarına dahil ediliyor.

S95TR modeli, sunduğu özelliklerle dikkat çekerken, fiyatıyla da konuşuluyor. LG, S95TR modelini subwoofer ve bir çift arka surround hoparlör ile birlikte sunuyor. Böylelikle, tam bir ses deneyimine ulaşmak için ekstra bir satın alma gereksinimi ortadan kalkıyor. Ancak, 1.500 dolarlık fiyatıyla S95TR, bütçeyi zorlayan bir tercih olabilir.

LG S95TR Soundbar, Amazon üzerinden 1.497 dolar fiyatla satın alınabiliyor. Henüz ülkemizde satışta yok ama geldiğinde haberimiz güncellenecektir.

Bu muhteşem ses teknolojisinin getirdiği yeniliklerle birlikte, LG S95TR Soundbar ev sineması deneyimini yeniden tanımlıyor. 3D ses teknolojisi, kablosuz bağlantı imkanı, ve gelişmiş hoparlör özellikleriyle S95TR, kullanıcılarına eşsiz bir ses deneyimi sunuyor. LG'nin bu yenilikçi ürünü, ev eğlence sistemlerinde baş döndürücü bir dönüşüm vaat ediyor.


Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ