Lenovo CES 2024'te Yeni Oyun Bilgisayarları ve Ekipmanları Tanıttı

Lenovo CES 2024'te Yeni Oyun Bilgisayarları Tanıttı
T ürkiye'nin en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan CES 2024, Las Vegas'ta gerçekleştirildi. Lenovo, etkinlikte bir dizi yeni oyun bilgisayarı tanıttı. Bu bilgisayarlar, şirketin özel Legion Coldfront Hyper soğutma teknolojisi ile donatılmış olup, sıcaklıkları düşük tutarken fanların gürültüsünü minimize ediyor. Ayrıca, performansı artırmak için yapay zeka işlemcileriyle donatılmış durumda. Windows 11 işletim sistemiyle gelen bu bilgisayarlar, üç ay boyunca ücretsiz Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ile sunuluyor.

Lenovo Legion 9i, en üst düzey özelliklere ve en yüksek fiyat etiketine sahip olan amiral gemisi model. Bu bilgisayar, geçen Eylül ayında piyasaya sürülen benzer isimli modelin güncellenmiş hali olup, 14. nesil Intel Core i9 14900HX işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4090 GPU'ya kadar destek sunuyor. Ayrıca, şirketin geliştirilmiş LA3 P yapay zeka çipiyle donatılmış olup, bu sayede CPU ve GPU gücünü kullanıcı aktivitesine göre otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Ek olarak, yapay zeka çipi, Lighting Audio Sync özelliğini etkinleştirerek RGB ışıklarını sesle senkronize ederek kullanıcı deneyimini artırıyor. 16 inçlik Mini LED ekran paneli, 3.2K çözünürlük, 1610 en boy oranı ve 165Hz yenileme hızı sunuyor. DDR5 RAM'den 64GB'a kadar ve Gen4 PCIe dahili depolama alanından 2TB'a kadar seçeneklerle gelmekte. Ayrıca, benzer oyun bilgisayarlarından farklılaşan dövme karbon kapak tasarımına sahip. Lenovo Legion 9i, bu ayın ilerleyen günlerinde 4400 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

Lenovo Legion Pro 7i, tamamen yeni Intel Core 14. nesil i9 14900HX işlemci, üst düzey modellerde NVIDIA GeForce RTX 4090 GPU, 32GB'a kadar RAM ve 2TB'a kadar dahili SSD depolama seçenekleriyle geliyor. 240Hz yenileme hızını destekleyen 16 inçlik IPS ekranı, 500 nit parlaklığa sahip ve üzerinde %100 DCI P3 kapsama alanı bulunuyor. Bu güçlü bilgisayar, Mart ayında 2700 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Ayrıca, bu ay içerisinde 1500 dolarlık başlangıç fiyatıyla daha düşük güce sahip Legion Pro 5i modeli de mevcut.

Şirket ayrıca standart Lenovo Legion 7i ve 5i modellerini de duyurdu. "Pro" unvanını taşımasalar da modern oyuncular için yeterli özelliklere sahip olan bu bilgisayarlar farklı renk seçenekleriyle sunuluyor ve opsiyonel olarak en yeni Intel Core i9 14900HX işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU'ya kadar destek sunuyor. Her iki model de 16 inçlik ekran, 32GB'a kadar RAM ve 1TB'a kadar SSD depolama seçenekleri sunmakta. Legion 7i, Mart ayında 2100 dolarlık başlangıç fiyatıyla, 5i ise Nisan ayında 1400 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Ayrıca, Nisan ayında 1500 dolardan başlayan fiyatlarla daha küçük ve hafif bir 5i versiyonu da piyasaya çıkacak.

Lenovo sadece oyun bilgisayarları duyurmadı. Sonuçta bu CES etkinliği. Şirket ayrıca birçok oyun ekipmanı ve aksesuarını da tanıttı. Bu ürünler arasında en dikkat çekeni Lenovo Legion K510 Pro Mini Klavye. Bu kompakt oyun klavyesi, mekanik tuş anahtarları ve tuş başına 16.8 milyon renkli RGB desteği ile donatılmış durumda. Bu klavye, Haziran'da 70 dolara satışa sunulacak. Ülkemizde satışta olur mu fiyatları nasıl olur bekleyip görelim. Etkinlikle ilgili tüm güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT