Baldur's Gate 3'ten Sonra Larian Stüdyosu'ndan Yeni Oyunlar Geliyor

Larian Stüdyosu, Baldur's Gate 4 Geliştirmeyeceğini Açıkladı
L arian Stüdyosu, ünlü ve ödüllü oyunları Baldur's Gate 3'ün devamı niteliğindeki Baldur's Gate 4'ü geliştirmeyeceğini duyurdu. Ancak, stüdyo diğer projeleri üzerinde çalıştığını belirtti.

Steam topluluğuna yapılan bir güncellemede Larian Stüdyosu, Baldur's Gate 3'ün hikaye içeriğine, karakterlerine ve eşlik edenlerine önemli yeni eklemeler yapılmayacağını, genişletmeler veya Baldur's Gate 4'ün yapılmayacağını açıkladı. Stüdyo, "Şu anda iki yeni projede çalışıyoruz ve geleceğin bize ne getireceğinden daha heyecanlı olamazdık." şeklinde belirtti.

Yeni oyunlar ile ilgili daha fazla haberin ilerleyen zamanlarda verileceğini söyleyen Larian, oyun tarzı hakkında ufak bir ipucu da verdi. "Baldur's Gate 3'ü size getiren duygu ve düşüncelerin Larian kalesinde hala canlı olduğunu bilin. Başarılı olup olamayacağımızı bilmiyorum, ancak hikaye anlatımı, görsel ve oynanış planlarımıza baktığımızda, şu anda üzerinde çalıştığımızın en iyi işimiz olacağını düşünüyorum."


Baldur's Gate 3, genişlik, karakter gelişimi, bulmacalar, dövüş, D&D sadakati ve tabii ki samimi ilişkileri için övgüler aldı. Oyun, stüdyonun beklentilerini büyük ölçüde aşarak yaklaşık 15 milyon kopya sattı ve geçen yıl oyun ödüllerini adeta silkeleyerek kazandı. Özellikle The Game Awards, The Steam Awards, D.I.C.E. ödülleri, Streamer Awards, Hugo ödülleri, GLAAD Medya Ödülleri ve diğer birçok törende yılın oyunu ödülünü kazandı.

Yönetmen Swen Vincke daha önce stüdyonun Dungeons & Dragons 5. Edition mekaniği tarafından getirilen kısıtlamalar nedeniyle BG3 için genişleme paketleri ve devam oyunu planlarını iptal ettiğini açıklamıştı. Yine de, Hasbro'ya ait olan mülkün bir devam oyunu ihtimali bulunuyor. "Görevimizi tamamladık. Bu, başı, ortası ve sonu olan bir hikaye. O yüzden bu inanılmaz mirası devralmak üzere başka bir stüdyoya meşaleyi devretme zamanı," diye ekledi.

Yeni oyun gelişmeleri ve stüdyo kararları ile ilgili haberleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ