Chrome Mobil Uygulaması Kullanıcı Deneyimini İyileştiren Yenilikler

Kullanıcı Tabanlı Kısayol Önerileri Mobil Chrome'da Yeni!
G oogle, Chrome'un mobil uygulamalarında kullanıcı deneyimini iyileştirmek için hafif kalite of life geliştirmeleri yapıyor. Tarayıcının Android ve iOS sürümleri, keşif beslemesindeki önemli bilgilere, popüler aramalara ve canlı spor skorlarına daha hızlı erişim sunmaya başladı.

Chrome Actions adındaki önceden belirlenmiş görevler, tetikleme kelimeleriyle tarayıcının adres çubuğunda belirdiğinde şimdi yerel işletmeler için de bir tane içeriyor. Yakındaki bir restoran gibi bir şey aradığınızda, en üstte, restoranın adını ve adresini gösteren bir kısayol belirecek, ayrıca arama yapma, yol tarifi alma veya yorumları okuma gibi seçenekler de bulunacak.


Kullanıcı Tabanlı Kısayol Önerileri Mobil Chrome'da Yeni! - 2

Bu özellik şu anda Chrome'un Android sürümünde mevcut ve Google, bunun bu sonbahar iOS'e geleceğini belirtiyor.

Mobil Chrome ayrıca, kullanım tabanlı kısayol önerileri almaya başlıyor. Her zaman belirli bir web sitesine gitmek için belirli bir ifadeyi yazarsanız, tarayıcı bunu öğrenecek ve arama önerileriniz arasında bu siteye bir bağlantı ekleyecek. Örneğin, yukarıdaki örnekte gösterildiği gibi, "schedules" yazarak genellikle City Metro'nun web sayfasına giderseniz, bağlantısı artık önerilerinizin en üstünde görünecek.

Mobil Chrome'un Keşif Beslemesi, yeni bir sekme veya mobil uygulamayı açtığınızda gördüğünüz bağlamsal kartlar, artık canlı spor skorlarını da içerecek. Google'ın beğendiğiniz bir takımın maç yapacağını öğrendiği zaman, Keşif kartı bundan canlı skoru gösterecek ve bu otomatik olarak güncellenecek.Android cihazlarının zaten Chrome adres çubuğunda (herhangi bir şey yazmadan önce) gösterdiği popüler aramalar, şimdi iOS'de de mevcut. Son olarak, tarayıcının tablet adres çubuğu, şirketin Material You tasarım diline daha iyi uyan. Tabletlerdeki adres çubuğu şimdi her zaman görünen mevcut web sitesini de içerecek şekilde güncellendi, böylece burada kalmanız daha da kolaylaşacak.

Google'ın Chrome'a eklediği bu özellikler hakkında daha fazla bilgiyi şirketin blog sayfasından okuyabilirsiniz. Bu güncellemelerle birlikte, Chrome'un mobil versiyonu kullanıcıların web deneyimini daha erişilebilir ve kişiselleştirilmiş hale getirme konusunda önemli adımlar atıyor. Göz önüne alındığında, bu yeniliklerin kullanıcıların günlük tarayıcı kullanımını daha verimli hale getireceği görülüyor.