Slitterhead'in Çıkış Tarihi ve Detayları Devasa Canavarlarla Mücadele

Korku Oyunları Severlere Müjde Yeni Slitterhead Detayları!
S on yılların en dikkat çeken korku oyunlarından biri olan Slitterhead'in çıkış tarihi ve detayları belli oldu. Silent Hill serisinin yönetmeni Keiichiro Toyama'nın yeni projesi, bu Kasım ayında PC ve konsollarda oyunseverlerle buluşacak.

Bugün Summer Game Fest açılış etkinliğinde yayınlanan yeni fragman, oyunun korku ve aksiyon dolu dünyasına kısa bir bakış sunuyor. Slitterhead, dev böcek benzeri düşmanlarla mücadele edeceğimiz üçüncü şahıs perspektifli bir korku deneyimi olarak karşımıza çıkıyor. Fragmanda, karakterin bedenleri ele geçirme mekaniğiyle etkileşime girdiği ve yoğun şehir sokaklarında devasa canavarlarla mücadele ettiği görülüyor. Oyunun detaylarından birinde ise dedektiflik unsurlarının da bulunabileceği ima ediliyor.
Proje, Toyama ve diğer Sony deneyimli isimler tarafından 2020 yılında kurulan Bokeh Studio'dan çıkıyor. Devil May Cry karakter tasarımcısı Tatsuya Yoshikawa, Gravity Rush baş tasarımcısı Junya Okura ve Puppeteer baş tasarımcısı Kazunobu Sato gibi deneyimli isimler de oyun üzerinde çalışıyor.

Slitterhead'in 8 Kasım'da piyasaya sürülmesi, Ekim ayında Bloober Team ve Konami'den gelecek olan Silent Hill 2 yeniden yapımı ile yakın bir zaman dilimine denk geliyor. Bu durum, korku oyunları tutkunları için oldukça heyecan verici bir gelişme olacak gibi gözüküyor.

Oyun, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PS5, Steam ve Epic Games Store'da yerini alacak.