Khan Academy ve Microsoft İşbirliği: Eğitimde Yapay Zeka Devrim

Khan Academy ve Microsoft Eğitimde Dev İşbirliği Başlatıldı!
T eknoloji devi Microsoft ve kar amacı gütmeyen eğitim kuruluşu Khan Academy, ABD'deki tüm K 12 eğitimcilerine Khanmigo for Teachers'ın pilot versiyonuna ücretsiz erişim imkanı sunacakları bir ortaklık kurdu. Khanmigo, öğretmenlere dersleri daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmelerine yardımcı olabilecek yapay zeka destekli bir öğretmen asistanıdır. Ayrıca ödevler önerir, öğrenci performansı hakkında bilgi sunar ve öğretmenlere ilerlemelerini değerlendirmeleri ve bilgilerini tazelemeleri için kaynaklar sağlar.
Aracı aynı zamanda hızla ders planları oluşturabilir ve takım aktiviteleri için öğrenci grupları önerir. Khan Academy, Khanmigo'nun öğretmenlere haftada ortalama beş çalışma saati tasarruf ettirebileceğini söylüyor. Hizmet önceden aylık 4 dolar olan ücretleri düşürdü, çünkü Microsoft ortaklığı, Khan Academy'nin Azure OpenAI Service'i ücretsiz kullanmasına izin veriyor.

İşbirliklerinin bir parçası olarak, Khan Academy ayrıca Microsoft'a şirketin Phi 3 küçük dil modellerini eğitmesine ve yapay zeka destekli matematik öğretme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Kuruluş, şirkete matematik problemlerini çözmek için adım adım rehberler gibi Phi 3'e besleyebileceği açıklayıcı eğitim materyallerine erişim sağlayacaktır. Khan Academy, yerel cihazlarda çalışabilen Phi 3 gibi küçük dil modellerinin, sınırlı kaynaklara sahip bölgelerdeki öğretmenlere ve öğrencilere ileride öğretim yardımı ve destek sağlayabileceğini ummaktadır. Microsoft ayrıca, Copilot ve Eğitim için Teams'e Khan Academy'den daha fazla içerik ekleyerek daha fazla insanın kuruluşun eğitim kütüphanesine erişmesini sağlayacaktır.Bu işbirliği, teknolojinin, eğitimin ve öğretmenlerin güçlendirilmesi adına muazzam bir adım olarak değerlendirilmektedir. Öğretmenlerin derslerini daha iyi planlamalarına ve öğrencilerin daha etkili bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak olan bu gelişme, eğitim dünyasında büyük bir etki yaratacak gibi görünmektedir.

Yeni gelişmeler ve detaylar için bizi takip etmeye devam edin!


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ