Yapay Zeka Devleri Jony Ive ve Sam Altman, Yeni Sırada!

Jony Ive ve Sam Altman'ın Yeni Şirketi Yapay Zeka Cihazı
E fsanevi Apple tasarım lideri Jony Ive ve OpenAI CEO'su Sam Altman, yeni bir şirket için fon arayışında. İddialara göre yeni şirket, "yapay zeka destekli kişisel bir cihaz" üretecek. Bilgisi sızan kaynaklara göre, bu cihaz bir akıllı telefona benzemeyecek. Görünüşe göre bu girişimi duymamızın ardından, konuşmaların şirketi faaliyete geçirmek için ilerlediği ortaya çıktı.

Ive ve Altman, bu yeni şirket için en az 1 milyar dolar toplamayı umuyor. Henüz potansiyel fon kaynaklarının tam listesi bilinmiyor, ancak kaynaklara göre OpenAI'nın sıkça yatırım yapan Thrive Capital ve Laurene Powell Jobs'un kurucusu olduğu Emerson Collective ile görüşmeler halindeler.

Bu isimler günümüz teknoloji endüstrisinde oldukça tanınmış ve köklü isimler. Kişisel ilişkilerin rol oynayabileceği göz önünde bulundurulmalı örneğin, Jobs'un Ive ve Altman ile arkadaşlık ilişkileri olduğu söyleniyor. Bu durum, büyük isimlerin katılımının başlangıç yatırım maliyetini artırabileceği için küçük yatırımcıları caydırabilir.

Cihazın ayrıntıları henüz bilinmiyor ancak İve'nin eski işvereni Apple'la doğrudan rekabet haline geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca, Apple'ın iOS 18 ve sonraki sürümlerinde güçlü yapay zeka özelliklerini getirmek üzerine çalıştığı da bildirilmişti. Altman'ın OpenAI dışında birçok yapay zeka girişimine zaten el attığı da raporlanıyor. Ancak şimdilik OpenAI'nın, yeni donanım şirketiyle doğrudan ilgili olacağına dair bir işaret yok.

Bu gelişmeler, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. İve ve Altman'ın yeni girişimi, teknoloji ve yapay zeka alanında nasıl bir dönüşüm getirecek, hep birlikte göreceğiz.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ