Jeep Wagoneer S Elektrikli SUV Segmentine Yeni Bir Soluk!

Jeep Wagoneer S Elektrikli SUV Segmentinde Bir Devrim!
J eep markası şimdiye kadar elektrikli araç üretmemiş olan, nihayet ilk amaç built elektrikli aracını tanıttı. Yeni Wagoneer S ile sıcak çekişmeli SUV segmentine hedef koyan marka, bu sonbaharda satışa çıkacak. Ancak isminden başka, benzinli Wagoneer ile pek fazla ortak yönü yok Wagoneer S, yakında gelecek olan elektrikli Dodge Charger ile aynı EV mimarisini STLA Large kullanıyor.

Jeep'in elektrikli modellerini tanıtırken, Dodge ve Ram'a benzer bir strateji izlediği görülüyor Müşterileri rahat hissettirmek için onlara tanıdık bir marka ve tasarım sunun, ardından ciddi güç çıkışı ve dikkat çekici rakamlarla dikkat çekici bir etki oluşturun.

Güçlü

Bu nedenle, Jeep Wagoneer S Launch Edition, 600 beygir gücü (447 kW), 617 lb ft (837 Nm) tork ve 0 60 mph (0 98 km/s) hızlanma süresi sunacak. Araç, 100.5 kWh kapasiteli, nikel manganez kobalt kimyasıyla çalışan ve 400 V'de çalışan bir batarya paketiyle güçlendiriliyor.
Jeep, bu bataryanın tek bir şarjla en az 300 mil (482 km) menzil sağladığını söylüyor. Bu değer, Stellantis'in başlangıçta STLA Large platformu için ABD'ye yönelik olarak hedeflediği 4.3 mil/kWh (6.9 kWh/100 km) değerinden oldukça uzak. Pilin boyutuna rağmen hızlı şarjı oldukça hızlı olmalı, %5 ila %80 arası şarj süresi sadece 28 dakika ( %20 ila %80 arası ise 23 dakika sürüyor, bize söylenene göre).
Model yılı 2026'ya kadar J3400 portları ortaya çıkmayacak, bu yüzden şu anda CCS1 kullanılıyor. Stellantis, Tesla tarzı J3400 portunu benimseyeceğini duyurduğunda, Tesla Supercharger ağına erişim konusunda herhangi bir belirti vermedi ve Wagoneer S tanıtımı da bununla ilgili sessiz kalıyor.
Her Wagoneer S aksı, 335 beygir gücüne (250 kW) kadar olan sürekli uyarılmış elektrikli motora sahip ve ön tahrik ünitesi daha iyi verimlilik için bir debriyaj ile devre dışı bırakılabilir. Jeep adını taşıyan bir SUV'ye yakışır bir şekilde, bir dizi arazi ve off road sürüş modunu içeriyor.
Teknik özellik tablosuna göre, bu Jeep rozeti taşıyan aracın şimdiye kadar üretilmiş en aerodinamik araç olduğu, ancak 0.29 sürüklenme katsayısıyla sadece diğer elektrikli SUV'lara kıyasla ortalamaya yakın olduğu söylenebilir.


Jeep Wagoneer S Elektrikli SUV Segmentinde Bir Devrim! - 2

Ucuz Değil

Ucuz bir Jeep EV bekliyorsanız, daha beklemeniz gerekecek. Jeep, 1963'te orijinal Wagoneer ile lüks SUV kavramını icat ettiğini ve bu yeni Wagoneer S'in markayı "teknoloji, lüks ve inovasyona yeni bir kucaklama" ile geliştirdiğini söylüyor.

Wagoneer S'nin uzunluğu 192.4 inç (4,886 mm), genişliği 74.8 inç (1,900 mm) ve yüksekliği 64.8 inç (1,645 mm) olup, dingil mesafesi 113 inç (2,870 mm). 5,667 lbs (2,571 kg) ağırlığıyla oldukça ağır.

Lansman sürümüne (ki bu, $71,995'dan başlayan ve tam $7,500 IRS temiz araç vergi indirimi için uygun olan) birçok ekipman standart olarak gelmektedir. Ön ve arka koltuklarda ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, 19 hoparlörlü McIntosh ses sistemi ve ana enstrüman göstergesi, ana bilgi eğlence ekranının yanı sıra ön yolcu için bir bilgi eğlence ekranı ve iklim kontrolleri için dördüncü bir ekran da dahil olmak üzere bir dizi ekranın bulunduğu birçok ekipman sunulmaktadır.

Bununla birlikte, EV'lerin geliştirme sürecinde artan sosyal sorumlulukla uyum içinde, iç mekan, sığır derisi yerine sentetik deri, başlık ve halılar geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır.
Jeep CEO'su Antonio Filosa, "Tüm elektrikli Jeep Wagoneer S'nin piyasaya sürülmesi, Jeep markasının efsanevi tarihinde yeni bir sayfanın açılmasını simgeliyor," diye konuştu. "Neredeyse bir asırlık inovasyon ve tasarımın üzerine inşa edilmiş, bu ilk küresel EV, Jeep ve tamamen elektrikli bir deneyim olan yeni bir nesli tanıtacak. V8'e kadar olan Jeep araç hattında yeni enerjiyle, müşteriler artık kendi maceralarını seçme konusunda hiç bu kadar özgür olmamıştı."


Jeep Wagoneer S Elektrikli SUV Segmentinde Bir Devrim! - 3

Trailhawk Konsepti

Jeep isminin off road etkinlikle özdeşleşmiş olması nedeniyle, şirket ayrıca Wagoneer S'nin Trailhawk konseptini tanıttı. Bu, "tüm elektrikli Jeep Wagoneer S serisinin gerçekten ne kadar yetenekli olduğunu sergiliyor, dar virajları hızla alıştığı gibi ya da yoldan çıktığı yeni zemini aşarken," diye konuştu Filosa.

Daha fazla yerden açıklık için kaldırılmış süspansiyon ve daha agresif off road görünüm için gövde kaplamaları bulunuyor. İç mekanda ön yolcunun dik açıları görüşmek için tutunabileceği bir tutma barı bulunurken, eğimli açıları ele alırken veya ekipman monte ederken kullanabileceğiniz, gövde üzerine monte edilmiş bir meteorit taşından ilham alınmış taş kaplama ve 9 ve 3 pozisyonlarında "taktiksel ilhamlı kavrama bölümleri" bulunan oktagonal bir direksiyon simidi bulunuyor.


Jeep Wagoneer S Elektrikli SUV Segmentinde Bir Devrim! - 4

Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ