Retro Oyun Tutkunları için Müjdeli Haber Antstream iOS’a Geliyor

iOS Platformuna Heyecan Verici Gelişme Antstream Yolda!
T eknoloji devi Apple'ın mağazasında oyun akışı uygulamalarına izin vermesinin ardından, iPhone'un ilk oyun akış uygulaması da sonunda yolda. Retro oyun platformu Antstream, 27 Haziran'da iOS platformuna gelecek. Haberi ilk olarak Cult of Mac duyurdu.

Antstream Arcade, Atari konsolları, Commodore 64, DOS ve arcade gibi eski platformlardan 1.300'ün üzerinde retro oyun sunuyor. Hatta birkaç adet PS1 oyununa da sahip, ancak kütüphanesinde Metal Gear Solid gibi isimler değil, daha çok Hogs of War tarzı oyunlar bulunuyor. Antstream'ın mevcut oyun kütüphanesine göz atabilirsiniz.


Apple, kurallarını esnetmesine geliştirici geri bildirimleri nedeniyle atıldığını belirtse de, bu konuda Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası'nın (DMA) etkisi olabilir. Büyük Teknoloji şirketlerinin sıkça uyguladığı tüketici karşıtı uygulamaların önlenmesini ve rekabetin artırılmasını amaçlayan DMA düzenlemeleri 2023 yılında yürürlüğe girmiştir. Bu yılın başlarında Apple, geliştiricilere başlangıçta direnmiş olduğu tam oyun kütüphanelerini akıran tek uygulamaları göndermelerine izin vermeye başlayacaklarını duyurdu.

Normalde aylık 5 dolar veya yıllık 40 dolara mal olan Antstream, Cult of Mac'in bildirdiğine göre, lansman öncesi 30 dolarlık yıllık ve 4 dolarlık aylık indirimli fiyatlarla piyasaya sürülecek. Uygulamayı değerlendirmek için lansman öncesinde şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Retro oyun tutkunları için heyecan verici bir gelişme olan Antstream'in iOS platformuna gelişi, nostalji sevenleri sevindirecek gibi görünüyor. Şimdiden heyecanla beklenen bu uygulamanın, retro oyunların dünyasında bir dönüm noktası olması umulmaktadır.