Meta AI Instagram'da! Kullanıcı Deneyimlerini İnceledik | Detaylar

Instagram'da Meta AI Yeni Sohbet Botuyla Dijital Deneyim
M eta AI Artık Instagram'da da Kullanılabilecek!

Geçtiğimiz Cuma günü, birçok internet kullanıcısı Instagram'da yeni bir eklenmişlik fark etti Meta AI. Şirketin genel amaçlı, yapay zeka destekli sohbet botu, basit bir metin girdisi ile soruları cevaplayabiliyor, şiirler yazabiliyor ve resimler oluşturabiliyor. Bu hamle sürpriz değil. Meta, Meta AI'ı 2023 Eylül'ünde açıklamış ve son birkaç ayda bu sohbet botunu Facebook Messenger ve WhatsApp gibi ürünlere entegre etmişti, bu yüzden onu Instagram'a eklemek mantıklı bir karar gibi görünüyor.


Bir Meta sözcüsü Engadget'a, "Bizim generatif yapay zeka destekli deneyimlerimiz çeşitli aşamalarda geliştirme sürecinde ve bir dizi deneyi sınırlı bir kapasiteyle kamuya test ediyoruz," dedi. Bu da henüz herkesin bu özelliğe sahip olmadığını gösteriyor. İlk olarak haberi fark eden TechCrunch, Meta AI'ın Instagram'ın arama çubuğunda belirdiğini belirtti. Ancak Engadget'de çalışan bazı kişiler için bu özellik, aslında Instagram'ın Doğrudan Mesajlaşma kutusundaki arama çubuğunda göründü.

Bunu tıklayarak, Meta AI ile Instagram'da bir arkadaşımı DM gibi konuşma başlatabildim. Sohbet botundan kelime tanımları istedim, üzerinde çalıştığım bazı haberler için başlıklar önermesini istedim ve kaykayları olan köpek resimleri oluşturmasını sağladım. Aynı zamanda Meta AI'dan, içinde kedilerin bulunduğu Reels'leri önermesini istedim ve bunu kolaylıkla yapabildi. Ancak meslektaşım Aaron Souppouris, Meta AI'ı WhatsApp üzerinde bir istekte bulunduğunda, bu uygulamada da bazı Reels'leri gösterdi. Bu da şunu gösteriyor ki, Instagram'daki bot aslında Instagram'a özgü bir şey yapmıyor. Meta, sahip olduğu her uygulamaya aynı sohbet botunu entegre etmeye çalışıyor.

Bot içindeki hamburger menüsüne tıklarsanız, Meta AI size bota yapabileceği uzun bir eylem listesi de gösterecektir.

Instagram'da kredi kartı borcuyla başa çıkma ipuçları önermek, kardiyo ile ağırlık antrenmanı arasında bir tartışma yapmak veya puanlarla seyahat etmenin püf noktalarını önermek için bir sohbet botuna neden ihtiyaç duyarsınız, bilmiyorum. Ancak önemli olan şu ki, isterseniz bunu yapabilirsiniz.

Bu yeni gelişme, Instagram kullanıcılarının deneyimini nasıl etkileyecek ve kullanıcıların bu yeni özelliği nasıl kullanabileceği, yakın gelecekte daha fazla bilgi beklediğimiz bir konu. Hemen belirtelim ki, Meta AI'nın bu entegrasyonunun diğer Meta ürünleri üzerinde ki etkisi ve meta veri kullanımı konusunda da birçok tartışma başlamış durumda.

Bu gelişmeler hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler için gözlerimizi ve kulaklarımızı açık tutmaya devam edeceğiz. Detaylı bir inceleme ve kullanıcı deneyimlerini sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT