Sosyal Medya Devi Instagram'dan Yeni Hikaye Özellikleri | Detaylar Burada

Instagram Hikayeleri Yeni Etkileşim Özellikler | Sosyal Medya
S osyal medya devi Instagram, Hikayeler için yeni özelliklerini duyurdu. Bu özellikler arasında dikkat çeken en önemli özelliklerden biri müzik etiketi. Bu etiket, mevcut "Seninkini Ekle" özelliğinin bir uzantısı olarak karşımıza çıkıyor. "Seninkini Ekle Müzik" etiketi, kullanıcıların favori şarkılarını paylaşmalarına olanak tanıyor ve takipçilerinden kendi ilgili şarkılarını paylaşmalarını isteyen bir soru ile birlikte geliyor. Tabii ki, şarkının Instagram müzik kütüphanesinde mevcut olması gerekiyor.

Instagram, bu yeni özellikleri tanıtmak için Dua Lipa ile iş birliği yaparak onun yeni albümü Radical Optimism'i tanıtıyor. Albümdeki birçok şarkı, bu şekilde kullanılmak üzere mevcut ve sanatçı kendisi Add Your Music etiketleri ile hikayeler yayınlıyor.

Bugün eklenen bir diğer dikkat çekici etiket ise "Açığa Çıkart" olarak adlandırılmış. Bu etiketi seçen kullanıcıların hikaye gönderilerinin görsellerini bulanıklaştırır ve içeriği görmek isteyen takipçilerin, içeriği paylaşan kişiye doğrudan mesaj atması gerekiyor. Direkt mesajlar, Instagram'ın sürekli büyümesinde önemli bir faktör haline gelmiş durumda ve platformun başı Adam Mosseri'ye göre gençler aslında herhangi bir yerden daha fazla zamanlarını DM'lerde geçiriyor.


Instagram Hikayeleri Yeni Etkileşim Özellikler | Sosyal Medya - 2

Mosseri ayrıca, son birkaç yıldaki neredeyse "tüm" etkileşim büyümesinin DM'lerden ve Hikayelerden geldiğini belirtiyor. Bu durum, kesinlikle etkileşimlerini artırmak isteyen deneyimli içerik oluşturucuları tarafından bir sağlama şeklinde kullanılacak gibi duruyor. "Thirst trap"lar eskisinden daha fazla çekecek gibi gözüküyor.

Instagram ayrıca "Çerçeveler" adı verilen bir etiketi tanıttı. Bu araç, bir fotoğrafın üzerine Polaroid tarzında bir örtü ekleyerek fotoğrafı anlık bir baskı görünümüne dönüştürüyor. İçeriği görmek isteyen takipçilerin fotoğrafı sallamaları veya bir düğmeye basmaları gerekiyor. Oluşturucular ayrıca yazı ekleyebiliyor ve bu yazılar da sallandığında ortaya çıkıyor. Bu özellik, başlangıçta bu yılın Coachella festivalinde tanıtılmıştı.

Son olarak, "Kesitler" adında bir özellik bulunuyor. Bu araç, kamera albümündeki herhangi bir fotoğrafın veya videonun bir bölümünü bir etikete dönüştürüyor ve ardından bir hikaye veya rulo içine uygulanabiliyor. Bir kesit oluşturulduktan sonra, gelecekte kullanılmak üzere kolayca erişilebilir bir etiket tepsisine kaydediliyor. Bu ayrıca Instagram'a yüklenen fotoğraflarla da çalışıyor, ancak fotoğrafların genel hesaplar tarafından paylaşılması gerekiyor.


Instagram Hikayeleri Yeni Etkileşim Özellikler | Sosyal Medya - 3

Instagram için önemli değişikliklerin olduğu bir ay oldu. Yukarıda bahsedilen yeni etiket sistemlerine ek olarak, sosyal medya uygulaması yakın zamanda algoritmasını orijinal içeriği artırmak ve derleyici hesapları değersizleştirmek için yeniden tasarladı. Şirket ayrıca Reels'in nasıl çalıştığını değiştirdi ve bu değişiklik küçük hesapların erişimini genişletme şansı veriyor, ancak bu nasıl çalıştığı henüz belirsiz. Instagram, ayrıca Meta'nın AI sohbet botunu DM'lerde kullanıma sundu, eğer sorularınıza güvenli, ancak kesinlikle yanlış cevaplar istiyorsanız.

Bu son duyurularla birlikte, Instagram kullanıcılarına daha önce hiç olmadığı kadar yaratıcı ve etkileşimli içerik oluşturma imkanı sunuyor. Siz de bu yeni özellikleri denemek ve takipçilerinizle etkileşimde bulunmak istiyorsanız, güncellemeleri kaçırmamak adına Instagram'ı düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın.


Instagram Hikayeleri Yeni Etkileşim Özellikler | Sosyal Medya - 4

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ