ASUS ProArt Yenilenmiş Tasarım ve Güçlü Donanım Özellikleri

İnce, Hafif Taşınabilir ASUS ProArt Serisi Detaylı İnceleme
A SUS, Taipei'deki bu haftanın Computex fuarında ProArt dizüstü bilgisayarlarının yeni üçlü serisini duyurdu. Bu cihazlar genellikle önceki modellerden daha ince, hafif ve taşınabilir olsa da, benzerlikler burada sona eriyor. Detaylara birlikte göz atalım.


İnce, Hafif Taşınabilir ASUS ProArt Serisi Detaylı İnceleme - 2

ProArt 16, ProArt Studiobook'un daha ince ve hafif bir versiyonu. Yenilenmiş tasarım, ROG G16 şasisine dayanıyor ancak önemli farklılıklar bulunuyor. Fiziksel düğme yerine sanal bir kadran paneli ve parmak izi direnci sunan nano siyah bir kaplama bulunuyor. Yeni AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ve Nvidia GeForce RTX 4070 GPU ile donatılmış olan ProArt 16, 4K 60Hz ekran ve 64GB'a kadar RAM ile geliyor. Aynı zamanda Microsoft'un dijital asistanını çağırmak için bir düğmesi bulunuyor ve şirketin StoryCube dosya yönetim yazılımını içeriyor.

ProArt PX13 ise tamamen farklı bir konsept sunuyor. Bu 2'si 1 arada hibrit, ROG Flow X13 şasisine dayanıyor ve AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ve Nvidia GeForce 4060 GPU ile geliyor. HDR içeriği destekleyen 2.8K OLED dokunmatik ekrana sahip olan bu hibrit cihaz da hafifliğiyle dikkat çekiyor.


İnce, Hafif Taşınabilir ASUS ProArt Serisi Detaylı İnceleme - 3

Son olarak, ProArt PZ13, Microsoft Surface Pro serisi gibi ayrılabilir bir klavyeye sahip taşınabilir bir tablet. Qualcomm Snapdragon Plus işlemcisi ve özel AI motoru bulunan bu cihaz ayrıca toza ve suya dayanıklı bir kılıf, tam boy SD kart okuyucu, IR destekli 5MP ön kamera ve 13MP arka kameraya sahip.

ASUS ProArt P16 (H7606) şu anda ASUS Mağazası veya Best Buy'da 1900 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe sunuldu. ProArt PX13 (HN7306) de ASUS veya Best Buy web sitelerinde ön siparişe açıldı. Qualcomm destekli ASUS ProArt PZ13 ise 2024'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak.


İnce, Hafif Taşınabilir ASUS ProArt Serisi Detaylı İnceleme - 4

Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ