Honda Mobilite Cihazı UNI ONE SXSW Tanıtılacak!

Honda SXSW Konferansı UNI ONE Karışık Gerçeklik Eğlencesi
H onda, gelecek ay Texas'ta düzenlenecek olan SXSW Konferansı'nda katılımcılara, karışık gerçeklik eğlence deneyimleri için özel olarak tasarlanmış yeni bir mobilite cihazı olan UNI ONE'ı deneme şansı verecek. Kullanıcılar, UNI ONE'ı ellerini kullanmadan yönlendirebilecekleri sadece bir yöne doğru eğilerek ileri, geri, yan veya çapraz hareket edebilecekleri. Temel fikir, cihazı karışık gerçeklik cihazıyla eşleştirmek, böylece kullanıcıların gerçekten sürükleyici bir oyun veya etkinliğin keyfini çıkarabilmesidir.

Honda, geçen yıldan beri Japonya'da UNI ONE'ı çeşitli kullanım durumları için test ediyor. Örneğin, Mie bölgesindeki Suzuka Pisti'nde, Honda, kullanıcıların bir tablette gösterilen sahneler doğrultusunda mobilite cihazını kontrol etmeleri ve yönlendirmeleri gereken bir etkinlik oluşturdu. SXSW'de insanlar, sanal gerçeklik gözlüğü takarken UNI ONE'ı kullanabilecek ve kendi sanal gerçeklik maceralarını seçebilecekler.

Aracın yüksekliği ayarlanabilen bir koltuğa sahip olması, kullanıcıların etraflarındaki diğer insanlarla daha iyi iletişim kurabilmeleri için koltuğu ayarlayabilmelerini sağlıyor. Cihazın piliyle çalıştığı için bağlantısız bir şekilde çalışıyor, maksimum hızı 3.7 mil/saat ve 242 pound'a kadar yolcu taşıyabiliyor. Honda, cihazın eğlence alanında birçok potansiyel uygulaması olduğuna inanıyor ve tema parkları ve benzer tesislerde yarış oyunları gibi kapalı ve açık hava deneyimleri yaratmak için kullanılabileceğine inanıyor.

Eklediğimiz videoyu izlemenizi şiddetle öneririz.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ