Valorant'ın Konsol Yolculuğu Başlıyor X/S ve PS5 İşte Detaylar!

Heyecan Verici Haber Valorant Artık Konsollarda X/S ve PS5
D ünyanın en popüler ücretsiz taktiksel nişancı oyunu Valorant artık konsollar için de mevcut olacak! Summer Game Fest etkinliğinde duyurulan bu heyecan verici gelişme, Xbox Series X/S ve PS5 için 14 Haziran itibarıyla sınırlı bir beta sürümüyle oyuncularla buluşacak. Betanın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından Riot Games, oyuncu geri bildirimlerine dayanarak tüm hataları giderip oyunu global düzeyde tüm kullanıcılarla buluşturacak.
Ancak birkaç önemli nokta var. Beta sürümüne katılmak için kayıt yaptırmak gerekiyor ve başlangıçta sadece ABD, Kanada, Avrupa, İngiltere ve Japonya'da mevcut olacak. Riot ayrıca PC ve konsol oyuncuları arasında çapraz platform oyununa izin vermeyeceğini belirtti, bu da Valorant'ın rekabetçi bütünlüğünü koruma amacını taşıyor.

Bu bağlamda, oyun özel olarak konsol kontrolleri için yeniden tasarlandı ve şirket tarafından "özel olarak oluşturulmuş" bir oynanış vadediliyor. Çıkarılmayan çapraz oyun desteğine rağmen, ortak envanter ve paylaşılan ilerleme imkanı sunulacak. Riot ayrıca hem konsol hem PC oyuncularının aynı anda güncellemeler alacağının sözünü de verdi, böylece yamalar, karakterler, haritalar ve premium içerikler aynı anda yayınlanacak.Riot Games'in yapımdan sorumlu yönetmeni Arnar Gylfason şunları dile getirdi "Yıllardır PC oyuncularına sunduğumuz hassas, takım odaklı, taktiksel nişancı deneyimini sunabilmek zorunda olduğumuzu biliyorduk. Umarız başardık, ancak nihai kararı oyuncularımız verecek."

Valorant, keskin nişancılığa ve stratejiye odaklanarak adını duyurmuş, ücretsiz oyun FPS alanında nadir bir örnek olarak dikkat çekiyor. Ciddi bir taktik planlamaya ve takımınızla işbirliğine dayanmadan silahları ateşlemek durumunda her zaman yenilgiye uğrarsınız. Rakiplerinizi zekice alt etmek, sadece ateş etmekten daha önemli. Ayrıca, espor sahnesinde de büyük bir rol oynuyor.