House of the Dragon'un Üçüncü Sezonu için Heyecan Verici Gelişme

HBO'dan Büyük Müjde House of the Dragon 3. Sezon Yolda!
H BO, Game of Thrones’un spinoff dizisi House of the Dragon’un üçüncü sezon için yenileneceğini duyurdu. Önümüzdeki üç gün içinde, ikinci sezonunun prömiyerinden üç gün önce, ağ, dizinin yenilenmesini basın açıklamasında onayladı.

HBO Drama Dizileri ve Filmleri Başkanı ve HBO Programlama İcra Başkan Yardımcısı Francesca Orsi, basın açıklamasında, "George [R.R. Martin], Ryan [Condal] ve inanılmaz yürütücü yapımcılarımız, oyuncu kadrosu ve ekibimiz, House of the Dragon'un olağanüstü ikinci sezonunda yeni zirvelere ulaştı" dedi.

Üçüncü sezonla ilgili herhangi bir detayı açıklamayan HBO, henüz bir yayın tarihi vermedi. Ancak, HBO gibi ağların gelecek sezonları önceki sezonların yayınlanmasından önce yenilemesi, The Last of Us gibi, akış döneminde olağan bir durum değil.


Geçen yıl Orsi, Deadline'a verdiği röportajda House of the Dragon'un dört sezondan fazlası olabileceğini söylemişti. Yazarlar Birliği'nin generative AI'ye karşı korumalarla ilgili bir anlaşma yapmasıyla, Martin'in Fire & Blood kitabından esinlenen spin off serisinin sonlanacağı konusunu, dizinin yapımcısı Condal ile tartışacağını ve yazara grev başlamadan önce konuyu ele alacaklarını da eklemişti. Yazarlar Birliği'nin 23 Eylül 2023'te sona eren grevi, Martin'in bu konudaki bir blog yazısından iki gün sonra, tekrar bir Game of Thrones yan ürünü olan Ten Thousand Ships'in geliştirileceğini doğrulamıştı. Eboni Booth'un, daha önce iptal edilen Kraliçe Nymeria ve Rhoynar hakkında bir prequel üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Bu heyecan verici gelişmelerle beraber, Game of Thrones hayranları yeni sezon ve yan dizilerin heyecanını sabırsızlıkla bekleyecekler.