Google Yapay Zeka Özelliği Gerçek Zamanlı Nesne Tanıma Teknolojisi

Google'ın Pixel Cihazları İçin Yeni Yapay Zeka Teknolojisi
G oogle, merak uyandıran yeni bir yapay zeka özelliğini, I/O geliştirici konferansından bir gün önce, ipucunu veriyor. Şirket, gerçek zamanlı olarak çerçevedeki nesneleri tanıyabilen yeni bir kamera destekli yapay zeka özelliğini gösteren kısa bir video paylaştı.

"Prototip" olarak etiketlenen video, I/O sırasında sahne görüntüsünü gösteren ve kamerayı açık tuttuğu anlaşılan bir Pixel cihazını gösteriyor. Kamerayı tutan kişi, "Hey, burada ne olduğunu düşünüyorsun?" diye soruyor. Bir ses cevap veriyor "Bu, büyük bir etkinlik için hazırlandığı gibi görünüyor, belki bir konferans ya da sunum." Aynı zamanda "IO" harflerini Google'ın geliştirici konferansına bağlı olarak tanımlayabiliyor ve "yapay zeka konusundaki yeni ilerlemelerden" bahsediyor. İki ses birbirine karşılıklı konuştukça, ekran üzerinde bir metin transkripti beliriyor.


Özellik tam olarak ne olduğu kesin olarak bilinmiyor, ancak Google Lens'i andırıyor. Bununla birlikte, tanıtım videosunda gösterilen, gerçek zamanlı olarak çalışıyor gibi görünüyor ve Meta'nın akıllı gözlükleri ile benzer şekilde ses komutlarına yanıt veriyor. Gösterinin Pixel cihazı üzerinde sergileniyor olması da dikkat çekici, çünkü Google genellikle yeni yapay zeka destekli özelliklerini öncelikle Pixel serisinde piyasaya sürüyor.
Google'ın büyük bir anahtar konuşma öncesinde bir duyuru öncesi önizleme yapması alışılmışın dışında olsa da, şirketin OpenAI, yeni GPT 40 modeli ile benzer yetenekleri canlı bir etkinlik sırasında göstermesinin tesadüf olmadığı muhtemel. Ne olursa olsun, Google'ın hazırladığı şeylere dair tam ayrıntıları almak için çok fazla beklememiz gerekmeyecek. Google I/O yarın, 14 Mayıs'ta başlıyor ve Engadget, anahtar konuşmayı dağın tepesinden canlı olarak yayınlayacak.

Eğer siz de bu benzersiz gelişmeleri takip etmek istiyorsanız, Google'ın I/O konferansı güncellemelerini kaçırmamak adına gözlerinizi açık tutun. Bu gelecek vaad eden teknolojik gelişmeler, yapay zekayı her alanda daha da entegre ederek, geleceğe dair heyecan verici bir bakış sunuyor.Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ