Proton Docs Google'a Rakip Yeni Belge Düzenleme Aracı Güvenli ve Kullanışlı Çözüm

Google'a Rakip Proton Docs Öne Çıkıyor Güvenli Belge Düzenleme
P roton artık kendi sürümüyle Google Docs'a rakip oldu. Şirketin bulut depolama hizmeti olan Drive, end to end şifreleme özelliğiyle beraber artık kendi belge düzenleme ve oluşturma aracına sahip. Şirket, Proton Docs'un, "en popüler ürünlerin gizliliği göz ardı ettiği bir pazarda benzersiz bir çözüm sunduğunu" belirtiyor ve bunu sağlık, medya, finans ve hukuk sektörlerinde kullanılması için öneriyor.


Proton Docs, Google Docs'ta olduğu gibi gelişmiş biçimlendirme ve görüntü ekleme seçeneklerine sahip ve Microsoft .docx gibi çeşitli formatlarda belge oluşturabilir, açabilir ve düzenleyebilir.

Google Docs'la benzer işbirliği araçlarına sahip. Kullanıcılar, herhangi birini belgelerini görüntülemeye ve düzenlemeye davet edebilir, ancak Proton hesabı olmayanlar önce bir tane oluşturmaları istenecektir. Proton Drive'ın ücretsiz sürümü, insanların hizmet için ödeme yapmak zorunda kalmamaları için temel belge özelliklerini içerir.Proton, bir analoğunun gelecekte Google'ın diğer Workspace uygulamalarının da piyasaya sürüleceğini söylemedi, ancak şirket son birkaç yılda çeşitli farklı ürünlerle teklifini genişletti. Bulut depolama ve tabii ki e posta hizmetine ek olarak, şirket bir VPN, şifrelenmiş bir takvim ve hatta bir parola yöneticisine sahip. Docs, yakın gelecekte Proton kullanıcılarına sunulacak.

Bu yeni gelişmelerle birlikte Proton, gizlilik odaklı ve kullanıcı dostu hizmetleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Belge düzenleme alanında sunduğu güvenli ve kullanışlı çözümle, Proton kullanıcılarına daha fazla seçenek sunuyor.