Google'ın Yeni Bay View Kampüsü Wi-Fi Sorunlarıyla Boğuşuyor

Google Yeni Bay View Kampüsü Wi-Fi Sorunu | Teknoloji Haber
G oogle'ın gösterişli yeni "Bay View" kampüsü, kötü Wi Fi sorunuyla karşı karşıya. Reuters'ın haberine göre, Google'ın ilk kendi tasarladığı ofis binası, "aylarca işlevsiz veya en iyimser senaryoda, düzensiz Wi Fi sorunuyla uğraşıyor. Konuya aşina altı kişiye göre." Bir Google sözcüsü, sorunları doğruladı ve şirketin bunları düzeltmeye çalıştığını belirtti.
Bay View, Mayıs 2022'de açıldı. Lansmanda, Google'ın Gayrimenkul ve İşyeri Hizmetleri Başkan Yardımcısı David Radcliffe, siteyi "kendi büyük kampüslerimizden birini geliştirdiğimiz ve bu sürecin bir ofis fikrini yeniden düşünme şansı verdiği ilk kez işaret ediyor" şeklinde tanımlamıştı. Sonuç, çarpıcı bir çatı çizgisine sahip vahşi bir çadır benzeri yapı. Tabii ki, her şey metal ve camdan yapılmış, ancak çatı şekli direkler tarafından tutulan kare bölümlerden oluşuyormuş gibi görünüyor. Çatı güneş pilleriyle kaplı olup yağmur suyu toplarken doğal ışık da içeriye girmesine olanak tanıyor ve Google ona "Gradyan Kanyonu" adını veriyor.
Tüm bu zirveli ve parabolik tavan bölümleri, Wi Fi yayılımı için pek uygun değil gibi duruyor. Reuters'ın raporuna göre, çatı "genişbantı Bermuda Şeytan Üçgeni gibi yutuyor." Binaya atanan Google çalışanları, Ethernet kabloları kullanıyor, telefonlarını hotspot olarak kullanıyor veya Wi Fi'nin daha güçlü olduğu dışarıda çalışıyorlar. Bir anonim çalışan Reuters'a "Dünyanın önde gelen İnternet şirketinin bunu çözmüş olması gerekirdiğini düşünürdünüz." dedi.
En az haftada üç günü Google'ın Wi Fi çölünde geçerli olan "ofise dönüş" planı iten bir şirket için, çalışma Wi Fi'si olmayan bir ofise sahip olmak elbette sıkıntılı. Bir Google sözcüsü, şirketin zaten birkaç geliştirme yaptığını ve önümüzdeki haftalarda bir çözüm bulmayı umduğunu Reuters'a bildirdi.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ