Google Vids Yapay Zeka Modeli Gemini ile Kolaylıkla Video Oluşturun

Google Vids Yapay Zeka Destekli Video Oluşturma Uygulaması
2 024 yılına kadar, belgeler, elektronik tablolar ve sunum dosyaları oluşturmak, iş hayatının kaçınılmaz bir parçası haline geldi. Ancak video oluşturmak halen büyük bir zorluk oluşturuyor. Google, bu durumu değiştirmek istiyor. Şirket, iş için bir video oluşturma uygulaması olan Google Vids'i duyurdu. Şirket, bu uygulamanın herkesi "harika bir hikaye anlatıcısı" yapabileceğini belirtiyor ve yapay zeka teknolojisinin gücünü kullanıyor.

Google Vids, Google'ın en son yapay zeka modeli olan Gemini'ı kullanarak iş yerleri için hızlıca videolar oluşturuyor. Bir konu belirtin, belgeler, resimler ve videolar ekleyin ve Vids, bir hikaye panosu, senaryo, müzik ve seslendirme gibi tüm unsurları üretebileceğiniz bir video oluşturuyor. Google'un bir başkan yardımcısı olan Aparna Pappu, uygulamayı duyurduğu bir blog yazısında "Hikaye anlatma aracı olarak, video, anında erişilebilirliği ve 'gürültüyü yok etme' yeteneği nedeniyle evrensel bir hal aldı, ancak nereden başlayacağını bilmek korkutucu olabilir" diyor ve ekliyor "Vids, tek bir uygulama üzerinden video, yazı, prodüksiyon ve düzenleme asistanınız."

Tanıtım videosunda, Google, Vids'i Las Vegas'ta gerçekleşen yıllık Cloud Next konferansından anıları özetleyen bir video oluşturmak için kullanıyor. Basit bir konuyu belirterek ve etkinlikle ilgili bilgiler içeren bir belge ekleyerek Vids, düzenlenebilecek bir anlatı taslağı oluşturuyor. Ardından kullanıcıya video için bir şablon seçme imkanı sunuyor araştırma teklifi, yeni çalışan tanıtımı, takım kilometre taşı, üç aylık iş güncellemesi ve daha birçok seçenek arasından seçim yapabiliyorsunuz ve birkaç an içinde, bir storyboard, stok medya, müzik, geçişler ve animasyonlarla bir video taslağı oluşturuyor. Ayrıca bir senaryo ve seslendirme üretiyor ancak isterseniz kendi sesinizi de kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Google Drive veya Google Fotoğraflar'dan fotoğrafları seçerek videoya entegre edebilirsiniz.

Her şey oldukça profesyonel gözüküyor, ancak unutulmaması gereken önemli bir nokta var Vids, OpenAI'nın yakında çıkacak olan Sora veya Runway'in Gen 2 gibi metin konularından video oluşturan yapay zeka destekli video oluşturma araçlarının yerini almıyor. Google Vids, aslında sizi baştan sona kadar destekleyen bir slide gösterisi gibi etkili bir video oluşturmak için yapay zekayı kullanıyor. Vids, Google Workspace'in bir parçası olduğu için, Google Dokümanlar, Tablolar ve Sunumlar gibi gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabiliyorsunuz.

Peki, bu uygulamayı kim istedi? Tahminim, insan kaynakları departmanları ve başkan yardımcıları, yeni çalışanlar için eğitim videoları oluşturmak, şirket kilometre taşlarını duyurmak veya takımlar için eğitim malzemeleri oluşturmak gibi ihtiyaçlarının sıklıkla olduğu kişiler. Ancak Google, Vids'i Workspace dışında da sunmaya karar verirse, genellikle işletmeler tarafından kullanılan bir uygulama olan Vids'i, kısa sürede daha geniş bir şekilde kullanılacağını görebilirim. Belki de doğum günü partisi veya tatil gibi kişisel etkinlikler için, kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak kolayca video oluşturabileceksiniz.

Vids, Haziran ayında kullanıma sunulacak ve öncelikle Workspace Labs'te kullanılabilecek, yani denemek için katılmanız gerekecek. Ne zaman daha geniş bir şekilde kullanıma sunulacağı henüz net değil.

Bu yeni uygulama, iş hayatında video oluşturmayı büyük ölçüde kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Ancak, tam anlamıyla kullanıma geçmeden önce gerçekten ne kadar etkili olacağını görmemiz gerekecek.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ