Google 2024 Projeksiyon Tabanlı Oyun Teknolojisi Açık Kaynak Halinde!

Google Proje Gameface Yeni Başlangıç ve Açık Kaynak Fırsatı
T eknoloji dünyası, Google I/O geliştirici konferansının geçen yılında tanıtılan Project Gameface ile heyecanlandı. Project Gameface, kullanıcıların baş ve yüz hareketleri ile bilgisayarın imlecinin kontrol edilmesine olanak tanıyan eller serbest bir oyun "fare"sini içeriyordu. Bu yıl, Google projenin daha fazla kodunu açık kaynak olarak sunacağını duyurdu ve geliştiricilere teknolojiyi kullanan Android uygulamaları geliştirme imkanı sağladı.
Bu araç, telefonun ön kamerasını kullanarak yüz ifadelerini ve baş hareketlerini izliyor ve bunları sanal bir imleci kontrol etmek için kullanıyor. Örneğin, kullanıcılar ekrandaki öğeleri "seçmek" için gülümseyebilirler veya Android telefonlarında ana ekrana dönmek için sol kaşlarını kaldırabilirler. Ek olarak, kullanıcılar her bir ifade için eşikleri veya hareket boyutlarını belirleyebilir, böylece belirli bir fare hareketini tetiklemek için ifadelerinin ne kadar belirgin olması gerektiğini kontrol edebilirler.

Şirket, başlangıçta kaslarını zayıflatan kas hastalığı olan oyun yayıncısı Lance Carr ile Proje Gameface'i geliştirdi. Carr, evinin yanmasıyla birlikte pahalı ekipmanlarını kaybetmeden önce baş izleme fareleriyle oyun oynuyordu. Proje Gameface'in erken sürümü oyun odaklıydı ve yüz ifadelerini tespit etmek için bir web kamerası kullanıyordu, ancak Google'ın başlangıçtan beri proje için çok daha fazla potansiyel kullanım alanı olduğunu biliyordu.Araç için Android lansmanında Google, engellileri destekleyen Hintli bir organizasyon olan Incluzza ile işbirliği yaptı. Bu ortaklık, şirkete Proje Gameface'in engellilere nasıl yardımcı olabileceğini, onların eğitimlerine nasıl katkıda bulunabileceğini, arkadaş ve aileleriyle nasıl daha kolay iletişim kurabileceğini ve çevrimiçi iş bulabileceklerini öğrenme fırsatı verdi. Google, projenin açık kaynak kodunu GitHub'da yayınladı ve daha fazla geliştiricinin "yeni deneyimler oluşturmak için bunu kullanmayı tercih etmesini umuyor."

Google I/O 2024'ten tüm haberleri buradan yakalayın!Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ