Artık Google Parola Yöneticisi'nde Aile Üyeleriyle Parola Paylaşabilirsiniz

Google Parola Yöneticisi'nde Aileler İçin Parola Paylaşımı
G oogle'ın Parola Yöneticisi artık aile üyeleriyle parola paylaşımına izin veriyor. Android Authority'nin bildirdiğine göre, bu yeni özellikle birlikte Google Parola Yöneticisi'nde parolalarınızı aile grubunuzla güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Google, bir destek belgesinde "Bu yeni özellikle birlikte, parolanızı aile grubunuzla Google Parola Yöneticisi'nde güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Parolayı paylaştığınızda, aile üyeleriniz kopyasını alacak ve kullanıma hazır olacak" diye yazdı.

Google ilk olarak Şubat 2024'te Safer Internet Day kapsamında bu özelliği duyurmuştu, ancak Mayıs 2024 Google Play Hizmetleri güncellemesi v24.20'nin bir parçası olarak nihayet özelliği kullanıma sundu. Parola paylaşımı yalnızca aile grubu üyelerine özgüdür, bu yüzden kullanmak için bir aile grubu oluşturmalı ve üyeleri eklemelisiniz.


Aile grubunuz varsa, Google'ın Parola Yöneticisi'nde bir "paylaş" düğmesinin bir seçenek olarak görünmesi gerekmektedir. Ancak Android Authority, özelliğin halen masaüstü Chrome sürümünde etkin olmayabileceğini belirtti.

Daha önce, Google, "bir ailenin iki üyesinin tek bir hesap aracılığıyla kreşle koordine oluyor olması veya bir çocuğun bir ebeveynin okul ödevlerine erişmesine izin veriyor olması gibi" olası örneklerle ilgili yazdı.

Bu yeni özellik, ailelerin birlikte çalışmalarını ve çocukların ebeveynlerine erişmelerini kolaylaştırmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Google'ın Parola Yöneticisi'ndeki bu güncelleme, aile içi dijital güvenliği artırarak kullanıcılarına yeni bir seviyede kontrole imkan tanıyor.