Docs, Sheets, Slides ve Drive için Google Gemini yan panellerini sunuyor

Google One AI Premium için Gemini eklentisi İşte yeni özellikler!
G oogle, işletim sistemleri üzerinden ödeme yapan müşterileri için Gemini'yi Workspace uygulamalarında daha erişilebilir hale getiriyor. Şirket, Gemini yan panellerini Docs, Sheets, Slides, Drive ve Gmail için sunmaya başlıyor. Ayrıca, Gmail uygulaması için Android ve iOS'ta da Gemini'yi kullanıma sunmuş bulunuyor. Google, bu yılki I/O etkinliğinde Gemini yan panellerini "birden fazla uygulama arasında yapay zeka destekli iş akışıyla bağlantıyı" olarak tanımlamıştı.


Docs'taki yan panel, yazdıklarınızı detaylandırmanıza yardımcı olacak, bilgileri özetleyecek, iyileştirmeler önererek yeni içerikler oluşturmanıza olanak sağlayacak. Sheets'te tablolar oluşturmanıza, formüller oluşturmanıza ve belirli görevleri nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak. Slides'taki yan panel, özel görseller oluşturmanıza ve sunumları özetlemenize yardımcı olacakken, Drive'da birkaç belgeyi açmadan özetlemenize olanak sağlayacak.Bu arada, Gemini, Gmail'deki e posta konularını size özetleyebilecek, yanıt önerileri sunabilecek, yeni e postalar tasarlamanıza ve gelen kutunuzdaki veya Drive dosyalarınızdan bilgi bulmanıza yardımcı olabilecek. Gmail için Android ve iOS'ta Gemini, e posta konularını özetleyebilir. Elbette, mobil uygulamalarda yan panel bulunmamakla birlikte, e postanın üstünde tıklayabileceğiniz bir düğme bulacaksınız. Önümüzdeki ay, Gemini, konuyla ilgili akıllı yanıt seçenekleri sunacak. Gmail Q&A, gelecek ay kullanıma sunulacak ve "Cumartesi günü Chloe'nin resitali ne zaman başlıyor?" gibi sorularınız için e postalarınızdan bilgi bulabilecek.

Eğer Google One AI Premium'u ödüyorsanız veya Business, Enterprise, Education ve Education Premium için Gemini eklentisine erişiminiz varsa bu özellikleri kullanabilirsiniz.