Google Mesajları'nın Yeni Özelliği Gemini Sohbet Botu Entegrasyonu

Google Mesajları'nın Yeniliği Gemini Entegrasyonuyla Tanışın!
G oogle, bu yılın başlarında MWC'de, Messages ile Gemini'nin entegrasyonu hakkında heyecan verici bir duyuru yaptı. Bu entegrasyon, metinleşme uygulaması içinde bir sohbet botuna erişim imkanı sunuyor. Özellik ilk olarak yeni Pixel ve Samsung Galaxy telefonlar ile sınırlıydı, ancak şimdi Google, Yardım sayfasını güncelleyerek ona erişmek için gereken tek şeyin "6GB RAM veya daha yüksek bir Android cihaz" olduğunu belirtti. Bu değişikliği ve özelliğin Hindistan'da piyasaya sürüldüğü haberini 9to5Google ilk olarak bildirdi.

Şu an için, Google Mesajları yalnızca Gemini'yi 164 ülkede İngilizce dilinde destekliyor. Tek istisna, Fransızca dilini desteklediği Kanada. (Merak edenler için, özellik şu ana kadar Fransa'ya ulaşmadı.) Google, gelecekte daha fazla dilde ve bölgede kullanıma sunmak için "çok çalıştıklarını" belirtiyor. Ancak şu an için, telefonunuzun Gemini'ye mesajlar yazmak, etkinlikler planlamak veya sadece sohbet etmek için, İngilizce veya Kanada'daysanız Fransızca olarak ayarlanmış olması gerekiyor.


Unutmayın ki bu özelliğe erişebilmek için 18 yaş üstü olmanız, kendi yönettiğiniz bir hesapla Google Mesajları'nı kullanmanız gerekmekte. Ayrıca RCS sohbetlerinin açık olması gerekiyor. Gemini'ye erişmek için, sadece Mesajlar uygulamasını açın ve yeni bir konuşma başlatın, sohbet botuyla konuşma seçeneğini göreceksiniz.

Bu güncel gelişmeler ışığında Google'ın mesajlaşma deneyimini daha zengin ve etkileşimli hale getirme çabaları dikkat çekiyor. Teknoloji meraklıları, Google'ın Gemini özelliğini kendi ülkelerinde ve dillerinde kullanabilecekleri günleri bekliyor.