Yapay Zeka ve İşbirliği Google'ın Gemini'si ve Sanal Takım Arkadaşı

Google I/O 2024 Yapay Zeka Gemini ve Sanal Takım Arkadaşı
G oogle'ın Yapay Zeka sistemi Gemini'nin bugünkü I/O konferansında ortaya koyduğu yetenekler oldukça etkileyici. Bu yetenekler arasında bir sanal takım arkadaşı oluşturma seçeneği de bulunuyor. Bu takım arkadaşını belirli görevleri yerine getirmek üzere yapılandırabilirsiniz proje takibinden bilgi düzenlemeye, veri analizi sonucunda trendleri belirlemeye ve takım iş birliğinde rol almaya kadar pek çok görevi üstlenebilir.

Google Chat üzerinde takım arkadaşı ilgili tüm odalara katılabilir ve ona, konuşmaların geçmişlerine, Gmail konuşmalarına ve erişimi olan diğer tüm verilere dayanarak sorular yöneltebilirsiniz. Çelişkili mesajlardan yola çıkarak projelerin onaylanıp onaylanmadığını ya da bir sorun olabileceğini takım üyelerine bildirebilir.


Ancak sanal takım arkadaşının şu an için yalnızca teknoloji demosu olduğunu belirtmekte fayda var. Workspace'in başkan yardımcısı ve genel müdürü Aparna Pappu, Google'ın "sanal takım arkadaşı gibi ajans deneyimlerini, Workspace'e nasıl getireceğini bulmak için yapacak çok işi olduğunu" söyledi. Bu durum, üçüncü taraflara kendi versiyonlarını oluşturmaları için yollar bulmayı da içeriyor.

Sanal takım arkadaşının hemen kullanıma sunulmayacak gibi görünse de, zamanla ciddi bir zaman tasarrufu sağlayabileceği ortaya çıkabilir tabii, ona her şeyi doğru yapma konusunda güveniyorsanız.

Google I/O 2024'ten tüm haberler için sitemizi göz atabilirsiniz.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ