Android Kullanıcıları İçin Heyecan Verici Güncellemeler | Android 15

Google I/O 2024 Multimodal Desteğin Ötesinde | Android 15
T eknoloji devi Google, her yıl düzenlediği Google I/O etkinliğinde Android cihazlar için heyecan verici güncellemeler duyuruyor. Bu yılın en dikkat çekici duyurularından biri ise Gemini Nano'nun multimodal desteğinin genişlemesi oldu.

Gemini Nano, üzerinde çalışılan metni anlamlandırdığı gibi görsel, işitsel ve konuşma dili gibi faktörleri de daha iyi anlayarak Android cihazlar için yeni bir deneyim sunuyor. Bu yeniliğin en önemli avantajlarından biri ise Google'ın mevcut aracı TalkBack özelliğine de entegre edilmiş olması.


TalkBack, kullanıcının yakaladığı veya internetten aldığı bir görselin açıklamasını sesli olarak okuyan bir araçtır. Gemini Nano'nun multimodal desteği, kullanıcılara görselin daha detaylı bir anlayışını sağlayarak günlük yaşamda karşılaşılan yaklaşık 90 etiketsiz görselin tanımlanmasına yardımcı olacak. Bu sayede, bir kıyafetin nasıl göründüğü veya bir arkadaşınızın gönderdiği yeni bir fotoğrafın detayları gibi eksik bilgileri kullanıcılara sunabilecek.Gemini Nano, kullanıcıların cihazlarında doğrudan çalıştığı için herhangi bir ağ bağlantısına ihtiyaç duymadan da etkili bir şekilde işlev görebilecek. Google, TalkBack'in bu güncellenmiş özelliklere bu yılın ilerleyen zamanlarında kavuşacağını belirtiyor.

Google I/O 2024'ten son dakika gelişmelerini buradan takip edebilirsiniz!

Görüldüğü gibi, Google I/O 2024 etkinliğinde duyurulan bu yenilikler, Android kullanıcıları için oldukça heyecan verici. Özellikle görme engelli kullanıcılar için getirilecek olan bu geliştirmelerin, kullanıcı deneyimini olumlu yönde etkileyeceği aşikar.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ