Google Yeni Yapay Zeka Teknolojileri Gemini Live ve Project Astra

Google Gemini Live Yeni Sanal Asistan Teknolojisi | Yapay Zeka
G oogle ve OpenAI, son bir yıldır yapay zeka tahtını kazanmak için yarışırken, sanal asistanlarla konuşma fikrinden uzaklaştığımızı gözlemlemiş gibi görünüyoruz. Generatif yapay zeka ürünleri genellikle yalnızca metin tabanlı girişlerle piyasaya sürüldü ve daha sonra görüntü arama ve temel ses komutları gibi özellikler eklenmiştir. Bugün Google I/O etkinliğinde şirket, AI ile doğal konuşma için yeni bir mobil deneyim olan Gemini Live'ı tanıttı.

Google, birkaç olası kullanım senaryosu sundu. Gemini Live ile iş görüşmesine hazırlanmak için bir konuşma yapabilir, pozisyonlar hakkında size ilgili sorular sorabilir. Ayrıca, bir konuşma araştırması yapmak istiyorsanız size sunum yapma ipuçları verebilir. Gemini Live'ı benzersiz kılan şey, kendi hızınızda konuşabilmeniz ve hatta isterseniz yanıtlarını bile kesmenizdir. İdeali, akıllı asistan komutları veya generatif yapay zeka sorguları yerine biriyle konuşuyormuş gibi olmalıdır.
I/O etkinliğinde Google ayrıca, Gemini Live'ın ötesine geçen bir sonraki nesil sanal asistan olan Project Astra'yı da tanıttı. Astra, kamera akışınızı görüntüleyebilir ve gerçek zamanlı olarak soruları cevaplayabilir. Ne kadar süreceği belirsiz olsa da, Google, Astra'nın canlı video özelliklerinden bazılarının bu yılın ilerleyen zamanlarında Gemini Live'a geleceğini söylüyor. Gemini Live, önümüzdeki birkaç ay içinde Gemini Advanced aboneleri için kullanılabilir olacak.

Google I/O 2024'ten tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz. Gelişmelerde kalın!Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ