Yeni Google Gemini 1.5 Pro Workspace'te AI Destekli İş Akışları

Google Gemini AI Entegrasyonu Workspace'e Yenilik Geliyor
T eknoloji devi Google, Salı günkü Google I/O anahtar konuşmasında, gelişmiş Gemini 1.5 Pro'sunun yakında Workspace yan panelinde "çeşitli uygulamalar arasında AI destekli iş akışlarıyla bağlantı kuran bağlayıcı dokusu" olarak mevcut olacağını duyurdu. Google, AI'nin daha akıllı hale gelmesi, kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve iş akışının daha fazlasını otomatikleştirmesi sürecinde Gemini'yi Workspace'de kullanıcıların zaman ve çaba tasarrufu sağlamak amacıyla geliştiriyor.

Gemini'nin Workspace'teki görevi, birden fazla uygulamadan dosyaları, e postaları ve diğer verileri arayıp bulma sürecinden tasarruf etmenizi sağlamaktır. Google Workspace VP'si Aparna Pappu etkinlikte, "Gemini döneminde Workspace, işlerin yapılma şeklinde yeni yolların kilidini açmaya devam edecek" dedi.


Güncellenmiş Workspace yan paneli, öncelikle Gmail, Docs, Sheets, Slides ve Drive'a gelecek ve kullanıcılara içerikleri hakkında Gemini ile sohbet etme imkanı sunacak. Daha uzun bağlam penceresi (esasen belleği), Gemini'nin, farklı uygulamalardan verilerinizi organize etmesine, anlamasına ve bağlamlamasına olanak tanıyacak, uygulamadan ayrılmadan. Bu, makbuz eklerini karşılaştırmak, uzun e posta konularını özetlemek (ve arka arkaya sorulan soruları yanıtlamak) veya toplantı kayıtlarından önemli noktaları vurgulamak gibi şeyleri içerir.

Google'ın sunduğu bir başka örnek, büyükanneniz otel bilgisi sorduğunda aile toplantısı planlamak olabilir. Workspace yan paneli sayesinde, "2024 Aile Buluşması @aile numaralı Google Doc'ta bulunan otel adı ve satış müdürü e postası nedir?" şeklinde bir istekte bulunarak Gemini'den belgeyi bulmasını isteyebilirsiniz. Google, belgeyi bulacağını ve size hızlı bir yanıt vereceğini belirterek, vaktinizi kaydedebilir ve büyükanneniz için insan otantikliği yaparak yanıtınıza ekleyebilirsiniz.E posta tabanlı değişiklikler, Gmail mobil uygulamasına da gelecek. Şirket, "Gemini'nin yakında e posta konularını analiz edebilecek ve Gmail uygulamasında doğrudan temel vurgularla özetlenmiş bir görünüm sağlayabileceğini" belirtti.

Gmail uygulamasında özetleme, bu ay Workspace Labs'e gelecek. Bu arada, güncellenmiş Workspace yan paneli, Salı gününden itibaren Workspace Labs ve Gemini için Workspace Alpha kullanıcılarına ulaşacak. Google, tüm özelliklerin gelecek ay diğer Workspace müşterileri ve Google One AI Premium kullanıcıları için geleceğini belirtti.

Google I/O 2024'ten tüm haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz!Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ