Yenilikçi Teknolojiyle Yüksek Hızlı Bağlantı İnternetin Geleceği

Google Fiber'ın 20 Gigabit Hızı İle İlgili Son Haberler
G oogle Fiber, internet hizmetinin bir önceki versiyonunun 1000 katı hızda, 20Gbps simetrik olarak sunacağını duyurdu. Bu hızlı hizmet, 250 dolarlık aylık bir ücret karşılığında kullanıcılara sunulacak. Google Fiber'ın bu hizmetini başlangıçta Kansas City, Kuzey Carolina’nın Triangle Bölgesi, Arizona ve Iowa'da sunmayı planladığını açıklayan Google, bu hızlı hizmeti daha fazla şehre getirmeyi hedefliyor.

Bu yeni hızlı hizmetin temeli, Nokia'nın yükseltilebilir "Quillion" Fiber platformu üzerine inşa edilmiş ve mevcut fiber hatları üzerinden daha fazla veri iletimine izin veren yeni 25G PON (passive optical network) teknolojisine dayanıyor. Google, daha fazla yükseltme gerçekleştirdiğinde 20 gigabit hizmetini daha pek çok şehre getirebileceğini belirtiyor.

Google Fiber'ın ürün başkanı Nick Saporito, geçen Ekim ayında yaptığı açıklamada 20 gigabit hizmetini "hemen hemen tüm pazarlarımıza" getirme planının olduğunu dile getirmişti.

Bu yeni 20 gigabit hızlı hizmet, 250 dolarlık aylık ücret karşılığında sunulacak ve diğer fiber internet hizmeti ücretleri değişmeyecek. Yani 1 gigabit için 70 dolar, 2 gigabit için 100 dolar, 5 gigabit için 125 dolar ve 8 gigabit için 150 dolar ödenecek. 20 gigabit kurulumları 2024'ün ilk çeyreğinde başlayacak.

Bir gün belki bizim ülkemize de gelir...


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ