Google Cloud Next Yeni Nesil AI Destekli Chatbotlar

Google Cloud Next Yeni Nesil AI Destekli Chatbotlar
G oogle Cloud Next Konferansında Yeni Nesil AI Destekli Chatbotlar Tanıtıldı

Günümüzde birçok şirket, temel müşteri hizmetleri sorularını ele almak için AI destekli chatbotları kullanmayı tercih etmeye başladı. Las Vegas'ta devam eden Google Cloud Next konferansında, şirketin ortakları tarafından geliştirilen Gemini destekli chatbotlar ortaya çıkarıldı ve bazılarıyla etkileşime girebileceğiniz açıklandı. Örneğin, Best Buy, Google'ın teknolojisini kullanarak ürün sorunlarını gidermenize ve sipariş teslimatlarını yeniden planlamanıza yardımcı olabilen sanal asistanlar oluşturuyor. IHG Hotels & Resorts, mobil uygulamasında tatil planlamanıza yardımcı olabilecek bir chatbot geliştirirken, Mercedes Benz de kendi akıllı satış asistanını geliştirmek için Gemini'yi kullanıyor.

Güvenlik şirketi ADT, ev güvenlik sisteminizi kurmanıza yardımcı olabilecek bir chatbot geliştiriyor. Eğer radyologsanız, Bayer'in teşhis yardımı için geliştirdiği Gemini destekli uygulamalarla etkileşime geçebilirsiniz. Diğer taraftan, Cintas, Discover ve Verizon gibi ortaklar, müşteri hizmetleri personelleri için bilgi bulmayı daha hızlı ve kolay hale getirmek için farklı şekillerde generatif AI yeteneklerini kullanıyorlar.

Bu gelişmelerin yanı sıra, Google, geliştiricilere "OpenAI'nın GPT'leri ve Microsoft'un Copilot Studio gibi işletme için hazır gen AI deneyimleri oluşturmayı kolaylaştıracak" Vertex AI Agency Builder'ı da tanıttı. Builder, geliştiricilere, doğal dil anlayabilen ve Gemini'ye dayalı AI ajanları oluşturabilen bir kod olmadan konsol sağlayacak. Elbette Vertex AI, daha karmaşık projeler için daha gelişmiş araçlar sağlıyor, ancak ortak hedefleri kişiselleştirilmiş AI chatbot ve deneyimlerin oluşturulmasını ve sürdürülmesini basitleştirmek.

Aynı etkinlikte, Google, Workspace için AI destekli video jeneratörünü ve veri merkezleri için özel olarak üretilmiş ilk ARM tabanlı CPU'sunu da duyurdu. Bu hamleyle, son birkaç yıldır bulut ağını güçlendirmek için Graviton işlemcisini kullanan Amazon'a meydan okuyor.

Bu yeniliklerin, şirketlerin müşteri hizmetleri ve ürünlerine özgü deneyimleri geliştirmek için nasıl kullanılabileceği, sektördeki tüm paydaşlar için heyecan uyandıran bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ