Daha Verimli Çalışma Google Chrome'un Yeni Sürükleme Özelliği

Google Chrome'un Yeni Pencere İçinde Pencere Özelliği
M obil cihazlarda başka bir uygulama içindeki bir bağlantıyı açmak bazen dikkatinizi dağıtabilir ve amacınızdan uzaklaşmanıza neden olabilir. Ancak Google Chrome'un yeni güncellemesi, sizi görevinize odaklı tutmanıza yardımcı olabilir.


Örneğin, Gmail içindeki bir bağlantıya tıkladığınızda ve uygulama içindeki bir Chrome sekmesini açtığınızda, tarayıcıyı minimize etmek için kapatma düğmesinin hemen yanındaki ok simgesine dokunabilirsiniz. Bu, açık sekmenizi kompakt, sürükleyebileceğiniz istediğiniz herhangi bir yere taşıyabileceğiniz bir resim içinde resim penceresine dönüştürür.

Orijinal uygulamayı kullanırken bu pencereyi küçük tutabilir ve içeriğine bakmak istediğinizde sadece pencereye dokunarak sekmenizi orijinal boyutuna geri getirebilirsiniz. Bu yeni özelliği Android üzerinde Gmail içinde kullanabildik. Eğer henüz kullanamıyorsanız, varsayılan tarayıcınız Chrome ve güncel tutuyorsanız yakında bu yenilikten faydalanabileceksiniz. Bu özellik zaten varsayılan olarak etkindir, yani açmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.Tabii ki, farklı görevleri farklı pencerelerde açarak daha verimli olmama konusunda daha fazla yardımcı olabileceğiniz Chrome tarayıcısına uygulama içindeki bir sekme de gönderebilirsiniz.

Bu yeni özellikle ilgili olarak yayımlanan bu bilgiler, mobil kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak gibi görünüyor. İlerleyen günlerde bu yeniliğin kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğini görmek için sabırsızlanıyoruz.