GOG ve Amazon Luna İşbirliği Bulut Oyunlarında Yeni Adım

GOG ve Amazon Luna, Bulut Oyunları İçin İşbirliği Yapıyor
G OG, CD Projekt'e ait olan oyun mağazası, Amazon Luna ile işbirliği yaparak bulut oyunlarına adım atıyor. Luna bulut hizmeti, Amazon'un bulut sunucularından oyun akışı sağladığı için mağazadan satın aldığınız belirli oyunlara, PC'ler, Mac'ler, Android ve iOS mobil cihazlarınızdan, akıllı TV'lerden ve Fire tabletlerinizden de erişebileceksiniz. Tek yapmanız gereken cihazınıza Luna uygulamasını yüklemek ve internete bağlı olmak. Ayrıca, Xbox One ve PS4 gibi Luna uyumlu cihazlar ve denetleyicileri de kullanarak oyunlarınızı oynayabileceksiniz.

GOG'un duyurusuna göre, Luna'da bulunan tüm oyunlarınızı oynayabileceksiniz, bu da Amazon'un bulut akış hizmetine zaten sahipseniz diğer oyunlarınızın erişilebilir olup olmadığını kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. Luna sözcüsü, GOG'un tüm kütüphanesinin başlangıçta Amazon hizmetinde bulunmayacağını ancak seçimin önümüzdeki aylarda genişleyeceğini belirtti.

Luna istemcisinde oynamak istediğiniz bir oyun bulursanız, önce onu satın almak için GOG'a gitmeniz gerekmez. Eğer başlık her iki serviste de mevcutsa, Luna'dan satın aldığınız herhangi bir oyun da GOG kütüphanenizde görünecek. Luna'dan satın alırsanız indirmeleriniz DRM'siz kalacak ve bulut kayıtları ve başarımlar gibi GOG Galaxy özelliklerinin tadını çıkarabileceksiniz.

Bu işbirliği henüz tam anlamıyla aktif değil ve şirketler, ne zaman kullanıma sunulacağını duyurmadılar, ancak "yakında" geleceğini belirttiler. Bununla birlikte, erişim USA, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi Luna'nın mevcut olduğu bölgelerde sınırlı olacak.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ