Empire of the Ants 2024 Yılında Yeniden Doğuşuyla Efsane Geri Dönüyor

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Empire of the Ants | Oyun
E mpire of the Ants adlı gerçek zamanlı strateji oyunu, muhteşem foto gerçekçiliğe sahip böcekler ve diğer hayvanları içeren bir oyun olarak 7 Kasım'da piyasaya çıkıyor. Oyun, tam olarak bir yeniden yapım gibi görünmese de, 2000 yılında aynı adla çıkan strateji oyunundan aynı yayıncıdan geliyor (ve aynı kaynak materyalden faydalanıyor). Yeni versiyon PC, PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek.

Yayıncı Microids ve geliştirici Tower Five, yeni Empire of the Ants'ı "zorluk seviyesi artan 3D gerçek zamanlı strateji oyunu" olarak tanımlıyor. Fontainebleau ormanında geçen oyunda, 103,683e olarak oynayacak ve "kolonisini korumak için misyonu olan kararlı bir karıncayı" kontrol edeceksiniz. Kaynak toplayacak, karakolları güvene alacak, ordularınızı güçlendirecek ve kraliçenin planlarını uygulayacaksınız.

Oyun, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirildi ve ölçeklenebilir zorluk seviyelerine sahip olacak. Strateji oyununun anlatısal bir hikayesi ve oynanışı, farklı mevsimlere ve gece gündüz döngülerine uyum sağlayacak.


Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Empire of the Ants | Oyun - 2Oyunun basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor "Empire of the Ants ile her karar kritik, her hareket stratejik ve her zafer, en küçük varlıkların büyük güce sahip olduğu bir dünyayı keşfetme becerinizi yansıtıyor. Oyuncuları bekleyen sayısız zorluktan galip çıkmak için strateji, keşif, savaşlar ve hatta yerel doğa ile ittifaklar gerekli olacak."

Y2K öncüsü gibi, 2024 versiyonu da Fransız yazar Bernard Werber'in 1991 yılında yayımlanan aynı adlı romanına dayanıyor. Kitap, bir karıncalar topluluğunu ve 21. yüzyılın başındaki Paris'te insanların paralel dünyasını konu alıyor iletişim, işbirliği, çevresel etki ve sosyal hiyerarşi gibi temaları ele alıyor.

Oyunun 7 Kasım'daki piyasaya çıkış tarihinden önce yayınlanan fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunu şimdiden Steam, GOG, Epic ve PlayStation Store üzerinde dilediğiniz listeye ekleyebilirsiniz.