Pixel 8A Öne Çıkan Özellikleri ve Lansman Tarihi Merak Edilenler

Gelişmiş Ekranıyla Pixel 8A Fiyatı ve Özellikleri | Mobil
G oogle'un yeni orta sınıf telefonu Pixel 8a'nın çıkışı hızla yaklaşıyor. Tahmin edilen lansman tarihi her zaman Google I/O etkinliği olmuş ve resmi olarak 14 Mayıs olarak belirlendi. Pixel 8a, son zamanlarda Federal İletişim Komisyonu'na başvuruda bulundu, kutusu sızdırıldı ve render görüntüleri Ekim ayından beri ortada dolaşıyor olsa da, teknik özelliklerinden pek bahsetmedik.

Her zaman güvenilir Kaynak Wojciechowska'nın Android Authority'de yeni bir makalesinde, yaklaşan cihaz için bazı teknik özellikler hakkında detaylar bulunuyor. Görünüşe göre, büyük yükseltmeler planlanmış. Pixel 7a, 90 Hz ekranla büyük bir adım atmıştı ve Pixel 8a, 120 Hz ekranla daha da üst seviyeye çıkıyor. Wojciechowska'nın kaynağına göre, Pixel 8a'nın ekranı 6.1 inç, 120 Hz, 2400x1080 OLED panel ve iyileştirilmiş 1,400 nits parlaklıkta olacak. Ekranın 120 Hz yenileme hızı sadece telefonu rekabetçi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda Pixel serisinin son zamanlardaki Hindistan genişlemesi için de büyük bir adım olacak, zira bu fiyat aralığında 120 Hz norm haline gelmiş durumda.

Rapor, Pixel 7a ile aynı kamera donanımını ve yeni Google Tensor G3 çipini, diğer Pixel 8 telefonlarında olduğu gibi, beklediğimizi söylüyor. Google, bu özelliği özellik sayfasında belirtmedi, ancak Wojciechowska, dahili olarak küçük bir fark olduğunu belirtiyor A serisinde aynı silikon kullanılıyor, ancak Google daha ucuz, daha sıcak bir silikon paketleme yöntemi tercih ediyor. Dolayısıyla termal farklılıklar bekleyebiliriz.

Raporda önemli bir sürpriz ise Pixel 8a'nın USB C portu aracılığıyla DisplayPort'u destekleyecek olması. Bu, telefonunuzu bir monitöre bağlayıp ekranı güçlendirmenizi sağlayacak. Bu özellik uzun süredir Android telefonlarında mümkün olmasına rağmen, bazı üçüncü şahısların, Samsung gibi, ekran çıkışından faydalanarak telefonları PC benzeri bir arayüzü güçlendirmesine izin vermişti. Google her zaman Pixel telefonlarda özellikle, donanıma entegre edilmiş olsa bile, ekran çıkışını devre dışı bırakma yoluna gitmişti. Muhtemelen bu, Google'ın kablosuz "Google Cast" ekosistemini desteklemek için yapılmıştı, ancak son zamanlarda bazı şeyler değişmeye başladı. DisplayPort alternatif modu, aslında yakın zamanda çıkan yeni Android beta sürümlerinden biri üzerinde Pixel 8 için etkinleştirildi. Şimdi, görünüşe göre, Pixel 8a'da da kutudan çıkarken etkinleştirilmiş olacak. Neden olduğu veya Google'ın bu özelliği daha kullanışlı hale getirecek herhangi bir yazılım moduna sahip olup olmadığı belirsiz. Şu an için sadece basit bir ekran yansıtma modu olarak biliniyor.

Başka güzel bir gelişme ise daha fazla ülke tarafından erişilebilir olma potansiyeli. Bugün, Pixel 7a, 21 ülkede satılıyor (resmi listeye buradan ulaşabilirsiniz). Wojciechowska'nın Pixel 8a sızıntısı, 31 ülke için "elektronik garanti etiketleri" içeriyor, bu da daha geniş bir dağıtım olasılığını düşündürüyor ancak garanti altına almıyor. Yeni ülkeler Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Polonya, Romanya, Slovakya ve Slovenya'dır.

Pixel 8a'nın piyasaya sürülmesinde bir dezavantaj ise yüksek fiyat olabilir. WinFuture'ın Roland Quandt'ı Pixel 7a'nın 499 avrodan fiyatlandırıldığı Avrupa'da, Pixel 8a'nın fiyatının 550 avroya yükseleceğini rapor etti. Eğer ABD fiyatı benzer şekilde 50 dolar artarsa, Pixel 8a 549 dolara mal olacak. Pixel 7a piyasaya çıktığında, Google Pixel 6a'yı satmaya devam etmiş ve fiyatını 349 dolara düşürmüştü. Umuyoruz ki benzer bir şekilde Pixel 7a'nın da fiyatı düşer.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ