Holografik Teknolojide Devrim Google ve HP Project Starline Hamlesi

Geleceğin Video Konferans Teknolojisi Project Starline
G oogle ve HP, geleceğin video konferans teknolojisi olan Project Starline'ı kurumsal tüketicilere sunmak için iş birliği yapıyor. Şirket, bu hizmeti ilk kez 2021'de tanıttı ve ilk versiyon, 3 boyutlu bir video sohbet kabinini ve karşınızdaki kişinin yansımasını içeriyordu. Biz de bu holografik teknoloji karşısında oldukça etkilenmiştik her şeyin ne kadar gerçekçi göründüğüne ve diğer kişinin odanızdaymiş hissi verdiğine dikkat çekmiştik.
Ancak, şimdi bu teknoloji birkaç yıl önce deneyimlediğimizle aynı değil. Google, o zamandan beri sistemi oldukça basitleştirmiş ve optimize etmiş durumda. Artık video sohbet kabininden bahsetmek mümkün değil, çünkü tüm sistemi büyük bir televizyon ve kameralar içeren bir sistem haline getirmiş durumda. Bu bazı etkileyicilik faktörlerini azaltmış olabilir, ancak uygulaması çok daha kolay hale gelmiş.

Bu doğrultuda, Google ve HP, Project Starline'ı Google Meet ve Zoom gibi yaygın video konferans uygulamalarıyla entegre edecekler. Şirketlerin bu teknolojiyi kullanmak için ne kadar ödeme yapacağı veya başlangıç ​​kurulumuna ilişkin herhangi bir bilgi henüz mevcut değil. Google, bu yılın ilerleyen zamanlarında daha fazla bilgi vereceğini ve gerçek ticarileştirmenin 2025'te başlayacağını belirtiyor.HP'ye göre, bu "etkileyici işbirliği deneyimi", küçük bir akıllı telefon ekranından çok daha iyi bir uzaktan iletişim çözümü gibi görünüyor. Ancak sonuçta, bu sadece büyük bir ekrandır. Güncellenmiş Project Starline teknolojisi, holografik yansıma içermeyen büyük bir ekran dışında bir şey içermiyor.

Bu gelişmeler, kurumsal iletişimde devrim niteliğinde olabilir ve iş dünyasında uzaktan iletişim deneyimini tamamen dönüştürebilir. Henüz bu teknolojinin maliyeti ve detayları tam olarak ortaya çıkmamış olsa da, Google ve HP'nin bu alandaki adımları, gelecekteki iş dünyasının nasıl şekillenebileceğine dair heyecan verici bir bakış sunuyor.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ