Sid Meier'dan Heyecan Verici Haber Civilization VII Geliyor!

Geleceği Şekillendirmek Civilization VII'nin Ötesi
D ünya tarihi tabanlı strateji serisi Civilization, uzun bir beklemenin ardından nihayet yeni bir devam oyunu alıyor. 2016 yılında piyasaya sürülen Civilization VI'nın ardından birçok ek paket gördük, ancak şimdiye kadar devam oyunlarıyla ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

Civilization VII'nin, Yaz Oyun Festivali canlı yayınında resmi olarak duyuruldu (aslında biraz da göz kırpıldı), ancak serinin hangi yönde ilerleyeceği konusunda pek bir bilgi edinemedik. Sid Meier efsanesi, fragmanın sonunda kısaca ortaya çıktı ve "Civ hayranlarının Civilization VII'yi görmesinden inanılmaz heyecan duyduğunu, buna üç on yılın strateji inovasyonu ve iyileştirmesinin bir sonucu olan bir oyun olduğunu" ekledi. Meier, tam bir tanıtım ve oynanış videosunun Ağustos ayında yapılacağını da belirtti. Oyun, Steam, PlayStation, Xbox ve görünüşe göre Switch platformlarına geliyor.

Bu heyecan verici gelişmeler dışında Civilization serisi hayranları ile buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Oyunun çıkışı ve özellikleri hakkındaki detayları öğrenmek için Ağustos ayını bekleyeceğiz.