Katlanabilir Devasa Ekran Galaxy Z Fold 6'nın Yapay Zeka Gücü

Galaxy Z Fold 6 İncelemesi Katlanabilir Devrimin Yıldızı
S amsung, en son Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6'yı duyurdu. Şirketin en yeni üst düzey katlanabilir cihazı, hem donanım hem de yazılım güncellemeleriyle dolu. Modern teknolojide olduğu gibi, yine yapay zeka bu cihazın odak noktası.

Galaxy S24 Ultra ile ilk kez sunulan birçok gelişmiş yapay zeka özelliği de bu cihazda mevcut. Bunlar arasında, yüz yüze yapılan farklı dilde konuşmalar için tercüman modu ve aramalarda canlı çeviri özelliği bulunuyor. Mesajların imla, dilbilgisi ve tonunu kontrol eden chat assist, birçok emoji seçeneğiyle birlikte geliyor.


Galaxy Z Fold 6 İncelemesi Katlanabilir Devrimin Yıldızı - 2

Bu yapay zeka araçları, Notlar uygulamasına da uzanıyor. Otomatik özetleme, biçimlendirme, imla denetimi ve çeviri gibi özellikler sunuyor. Katlanabilir ekran, görüntüler için arama yapabilen bir dairesel arama özelliği ve dil çevirisi yapan anlık örtü özelliği de alıyor. Son olarak, yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme özelliği de bulunuyor.

Yapı olarak, ön ve arka tarafta Gorilla Glass Victus 2 bulunuyor, böylece cihaz dayanıklılığını koruyor. Çift raylı menteşe, basınç ve keskin cisimlere karşı geliştirilmiş bir katlanma kenarı ile öne çıkıyor. Samsung, Z Fold 6'da kullanılan alüminyumun önceki sürümden %10 daha güçlü olduğunu belirtiyor.Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 12 GB RAM ile güçlendirilen cihaz, ana ekranında adaptif yenileme hızı olan 7.6 inç AMOLED ve kapağında 6.3 inç AMOLED ekranlara sahip. 50 MP ana kamera, geçen yılın modeline benzerken, yeni bir 12 MP ultra geniş sensör bulunuyor. Z Fold 6 hala 3x optik zoom özelliğine sahip. Cihaz ayrıca, 2.600 nit'e kadar maksimum parlaklık değeriyle kategorisinde en parlak cihaz olma özelliğine sahip.

Z Fold 6, pembe, lacivert ve gümüş gibi geniş bir renk yelpazesinde şu anda ön siparişe açık. Ayrıca, Samsung.com'a özgü beyaz ve siyah renkler de mevcut. Katlanabilir cihaz, 1.900 dolarlık etiket fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

Bu güncel gelişmeler ışığında, katlanabilir telefon teknolojisinin geldiği son nokta hakkında daha fazla bilgi almak için Samsung'un Galaxy Unpacked 2024 etkinliğinde duyurulan tüm gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.